Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a lítium-ionos...

Mi a különbség a lítium-ionos vagy lítium-polimeres aksik között? Esetleg az egyik gyorsabban töltődik, vagy többet bír?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a különbség, hogy a li-polymer aksiban az elektrolitot egy rugalmas anyag tartalmazza, vagyis nincs benne folyadék. Ezért a polymer aksik kisebbek, könnyebbek, mivel nincs szükség olyan merev külső borításra, általában vékony, hajlékony lapok az ilyen aksik.

Cserébe kicsit kisebb a kapacitásuk és az energiasűrűségük.

2012. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értelek. Szóval ha van 2 azonos tudású termék, az egyikbe li-ion 3000mAH, a másikban li-polymer 3200mAH, akkor a li-ionosat vegyem meg inkább?
2012. nov. 29. 09:38
 3/10 anonim válasza:
10%
Ismereteim és a tapasztalataim szerint a li-polymeres akkumulátorok strabíróbbak,míg a polymerest bármikor töltheted,addig ezzel a módival az ionost hosszútávon kicsinálod,ha mindig csak rátöltögetsz egy kicsit és nem várod meg amíg nem jelez az akkuszint jelző és fel nem töltöd teljesen.Több telóm volt polymeres akksival,tapasztalat.
2012. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na ezt például nem tudtam. És sokszor van, hogy a telómra is csak rátöltök (li-ionos ha jól tudom)... Köszönöm!
2012. nov. 29. 10:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Li-ion aksikra nyugodtan lehet rátölteni, gyakorlatilag nincs memória-effektusuk!

Sőt, már a NiMH aksikra is csak gyengén volt jellemző.


Amúgy az ion és polymer aksik között nincs olyan hatalmas gyakorlati különbség. Az ionos talán elektromosan kicsivel jobb, de ezt a polymernél kompenzálják. Esetleg árban lehet különbség, az is egy fontos szempont. :)

2012. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Több telóm volt polymeres akksival,tapasztalat."

Szerintem nem a rátöltés volt a gond, hanem a kondicionálás maradt el, vagy rossz volt.

2012. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Na ezt például nem tudtam."

Hehe, és te tudtad jól.


"És sokszor van, hogy a telómra is csak rátöltök (li-ionos ha jól tudom)... "

És te csinálod jól.

2012. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. :) Akkor igazából teljesen mindegy melyik készüléket veszem meg?
2012. nov. 29. 16:06
 9/10 anonim ***** válasza:
igen mindegy
2015. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel az ion vs polimer kérdésre még mindig ezt dobja fel, ideje tisztára mosni a lassan egy évtizedes tévhiteket!


Globálisan a nagy kalapban válaszolva egykutya.


1.- Az ion több töltési ciklust bír ki, mint a polimer.

A gyári hivatalos tesztpados mérés alapján 1000 és 500 töltés után kezd csökkenni a teljesítménye.

Prvt vél.: Aztán a végén ugyan annyi ideig jók, sőt...


2.- Mivel a melegre az ion érzékeny, ezért a polimer jobban tűri a gyors, azaz nagy teljesítményű töltéseket, hiszen melegedéssel jár minden töltés.

Prvt vél.: Ezért is lesz egyforma a végeredmény, mert idővel már minden kölcsön sz*rral tölteni fogjuk...


3.- Privát tapasztalat az, hogy a polimer hatékonyabb, de érzékenyebb a hőingadozásra. Ami azt jelenti, hogy télen problémásabb.

Prvt vél.: Afrikába polimert ajánlanék, Skóciába meg iont.


4.- Mivel a polimer a technológiából adódóan kisebb helyen elfér, így azonos méretnél nagyobb kapacitással gyártható.

Szoszo: ion 3000... ami valójában 2900... addig a polimer 3200...

Ez pedig a tényleges többlet, ami ilyen módon kompenzálja a magyar téli környezetünket.

Ezért ostobaság angol véleményeket direktbe fordítva csapkodni a tudományt. Ott esik az eső és hideg van, itt meg nem mindig. Így egy kolumbiai, Kenyai vélemény, pont annyira ireleváns mint egy norvég, vagy Ulánbátori vélemény idehaza.

2019. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!