Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik gépet válasszam (...

Melyik gépet válasszam ( Nikon vs Canon)?

Figyelt kérdés
Szóval, már egy éve gyűjtöm a pénzemet, és karácsonyra már valószínűleg meg lesz minden, ami egy vételhez kell. Két gép között folyik a vita a fejemben, az egyik a Nikon D7000 a másik pedig a Canon 650D. Valószínűleg egyikkel sem járok rosszul, de szerintetek melyikkel hoznék jobb döntést?:)
2012. dec. 2. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Tényleg mindkét gép nagyon jó. Aki Nikonos, azt fogja javasolni és persze fordítva is igaz. Szolgáltatások tekintetében talán a Canon egy picivel többet tud, mondom ezt úgy, hogy én többszörös Nikonos vagyok :)
2012. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

szerintem nézz a neten olyan képeket amikkel ezekkel a gépekkel csináltak ,nekem az segített a döntésben

a flickr.com-ra beírod a gép nevét és kihoz olyan képeket amikkel ezzel csináltak illetve

a fotozz.hu-nál is lehet fényképezőre keresni

fotosokvilaga.hu-n is lehet ezekre keresni :)


nekem canonom van szóval én elfogult vagyok :)

bár nikonom nem volt még de szerintem ez a két márka a legjobb bármelyiket is választod jól jársz!! bár csak én is tudnék venni egy komolyabb gépet,mert nekem canon 350d-m van :D

2012. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen. nem is gondoltam arra, hogy összelehet hasonlítani így fotókat flickr-ön :D de akkor köszönöm. Fuu hát én is nagyon sokat dolgoztam érte, meg most is vállalok munkát, nem kérhetem meg arra a szülőket, hogy vágjanak hozzám egy több százezres gépet. talán Canon 650D azért olcsóbb valamivel mint a D7000.
2012. dec. 2. 12:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fontos a video, akkor 650D, ha ez annyira nem érdekel, akkor Nikon D7000.
2012. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Obira is marad pénz? :) nem mindegy milyent veszel, kit-et nem érdemes.

Am én is Canon 650D-t javaslom.

2012. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha m42-vel is akarsz majd barkácsolni, akkor Canon.
2012. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nikon D7000-hez jobb ár/érték arányú alapobejtkívet tudsz venni, pl. ott a 18-105.
2012. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gergoap ***** válasza:
A D7000-nek a közelébe sem ér a 650D. Annak a D5100 lenne vetélytársa. A Nikonnal sokkal szebb képeket készíthetsz. Jobb a kezelhetősége, sokkal profibb gép.
2012. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Nekem egyik sincs, hanem kezdő fotós vagyok, én is gyűjtögetem a pénzemet. Mindenki odavan a Nikonért , hogy így jó úgy jó! Persze, hogy jó, de attól függ, mit szeretnél vele fotózni! Csillagászati: Canon Makró: Canon Ember: Nikon állat: Nikon

Hogy miért is? a válasz egyszerű! a canonnak nagyobb a zajszűrése, így a kisebb dolgokat is gyönyörűen kitudod vele mutatni! És hogy én ezeket honann tudom ?

1. Fotósköny (kezdőfotósoknak)

2. A nagyon sok ismerős, akinek csak Canon és Nikon gépei vannak. Mindet kipróbálhattamn és összevetettem az eredményt! :)

2012. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!