Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy töltőben a trafón kívül a...

Egy töltőben a trafón kívül a 4 lábú egyenirányítót és a Giant hidat találom? Mi határozza meg a töltő feszültségét és teljesítményét?

Figyelt kérdés

foto:


[link]


A Giant-híd jelen esetben 16 V-os, de mégis 14 V-ot mértem rajta kijövőt (terheletlenül). A 4 lábú "akármi" az egyenirányító, ugye? Ott milyen mértékegységet kell nézni?



2012. dec. 6. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:

ha jól látom az egy graetz híd, meg egy 16V-os tantálkondi.

A kondi azért kell, hogy ne legyen áramingadozás, és meglegyen a 14V. Direkt alkalmaznak túlméretes kondikat.

2012. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
a giant híd az szerintem egy elektrolit kondenzátor ezen a felirat a 16v a maximum feszültség amit elvisel (szóval a 14 volt simán jó lehet) a konkrét értéke a 2200 uF (mikrofarád) a 4 lábu cucc az tényleg egyen irányító(ezt hívják graetz "gréc" hídnak) itt számít hogy hány V (volt) ról járatod és max mennyi áramot képes elviselni (A amper) a töltő feszültséget/áramot az akkumulátorhoz szokás méretezni. mivel aksitöltőről és traforól beszél felteszem hogy a másik végén 230V van szóval marha óvatosan bánj vele!!!
2012. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy Giant-híd.

Az a Giant felíratú valami egy kondenzátor.


A töltő teljesítményt az akkumulátor állapota és jellemzői határozzák meg, persze van egy felső korlát, ami a töltőnél adott.


A töltő feszültség az cask úgy "adódik". Az percről percre emelkedik (próbáld csak ki töltés közben mérj!) Sajnos nincs pontosan beállítva, tehát valószínűleg a kívánt érték fölé is mehet. Ez a rákfenéje a suttyó-töltőknek. Nincs bennük aktív szabályzs.


A töltőáram megint csak nincs szabályozva. Azt úgy korlátozzák, hogy a transzformátor primer tekercsét úgymond túltekerik, vagy egy mágneses söntöt tesznek a vasmagba (ez a ritkább).


Olvasd el ezt a cikket, sokkal világosabb lesz az egész:

[link]

2012. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fényképen egy integrált egyenirányító és egy elektrolit kondenzátor látható, ami az egyenfeszültség szűrését végzi.

A töltő feszültségét és teljesítményét a transzformátor határozza meg.

A kondin látható 16 V a maximális üzemi feszültsége.

2012. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A "négylábú egyenirányító" az a Greatz-híd.

Amit te "Giant-híd"-nak nevezel az egy Giant márkájú elektrolit kondenzátor. a ráírt feszültség az a maximum amit elbír.

Az egyenirányító híd RB 152 típusú, 100Volt - 1.5Ampert bír.

2012. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
oké köszi mindenkinek, hát nem nagyon jött össze a csere, szal kuka a töltő, de azért megpróbáltam :(
2012. dec. 6. 16:42
 7/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszi mindenkinek, de még azt valaki meg tudná mondani,hogy ha én a töltőben már mindkettőt kicseréltem, akkor ezeken kívül mi tud még tönkremenni?

mert én csak a vasat látom, semmi mást (egyébként eredetileg zárlattól ment tönkre)

2012. dec. 7. 08:28
 8/10 Gugu Gabor ***** válasza:
A trafonak is lehet baja a kábel is lehet hibás áz alsó is, és persze az aksi is meddig jut el az áram? Mondjuk nekem a 3 alkatrészes töltő elég minimál konceptes
2012. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hát igen, tuti minimál-konceptes, de sajna ez van, és mA-ben meg feszben ez volt jó nekem egy nagyon fontos telep töltéséhez :(

Ezért szenvedtem annyit az esetleges megjavításával.


Méregettem mindenhol, de még a cserék előtt a 14-ből olyan 2-3 V-ot mutatott (a legvégső csatlakozón mérve), aztán most a cserék után meg mindenhol 0-át mérek ..


Egyébként meg nem értem, hogy egy ilyenbe miért nem lehet betenni gyárilag egy biztosítékot a "dobozba". Rák megenné, nagyon mérges vagyok :((


De ha azt mondod h a trafó is sérülhetett a rövidzár miatt, akkor tényleg kidobhatom sajna.

2012. dec. 7. 09:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Nana!


A trafónak szerintem nincs baja, mert akkor semmilyen feszültséget nem adna. Le kéne venni a trafóról minden alkatrészt , és megmérni a szekunder oldali feszültséget. Nehogy már egy ilyen primitív kapcsolással ne bánj el!


Arra figyelj, hogy ahol AC feszültséget vársz, ott a műszert is AC állásba tedd, mert különben 0V-ot fogsz mérni :D (Vice-versa)

2012. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!