Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy pici mérető kondit h...

Egy pici mérető kondit h tudom megmérni h jó e még mer a kisebbek nem púposodnak ugye? És egy integrált áramkört pl VGA-n h mérek meg?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy!
2012. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Nem tudom hogy mit jelent nálad kisebb kondi viszont attól hogy nem púpos még lehet rossz. Kondit kapacitás mérővel tudsz mérni, vagy egy két drágább multiméteren is találsz rá funkciót (igaz ezek általában nem olyan pontosak)

A komplett VGA mérést felejtsd el egyrészt szerintem nem találsz hozzá kapcsolási rajzot, másrészt van rajta 1-2 IC memória gpu stb aminek a normális vagy stabil működését otthon nem nagyon fogod tudni ellenőrizni. Másrészt a gyártás technológia felület szerelt alkatrészek több rétegű nyák nem ép javítás barát.

2012. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


Legtöbb esély akkor van a kondenzátor épségének vizsgálatára, ha szerzel egy ESR mérő műszert, ami képes az "In-circuit" mérésre. Először megtudod, hogy mennyi lehet egy jó kondenzátor (persze azonos típus) ESR értéke, és ha attól az értéktől jóval nagyobb "ellenállást" (ESR-t) mérsz, akkor biztos hogy hibás az alkatrész.


A chip-eket sajnos nem lehet megvizsgálni. Még egy egyszerű műveleti erősítős kapcsolásban sem lehet megvizsgálni kivülről az IC működőképességét :(

2012. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 7. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!