Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen gyorscsatlakozó-típust...

Milyen gyorscsatlakozó-típust ajánlotok, amit tehetnék kompatibilis módon kb 20 helyre?

Figyelt kérdés

Tehát nagyjából azonos elektronikai cikkekről van szó, és szeretném őket kompatibilis módon megcsinálni, hogy ha kell, akkor itt kötöm össze, ha kell, akkor másik helyen, lényeg, hogy azért ne RCA dugó legyen, valami komolyabb, és 20-25 A-t elbírjon. És persze atombiztos csatlakozás legyen, tehát ne csúszhasson ki, ne érhessen össze stb.


(a szivargyújtó dugó - aljzat majdnem jó is lenne, na csak ott nem igazán tökéletes az érintkezés, aztán már 5 A-nél is melegszik. max ez egy plusz átalakítás lenne, hogy legrosszabb esetben szivargyújtóról is menjen, de szóval alapból valami stabilabb kéne, de egyszerűen semmit se találok ... Még a lengő banándugót-aljzatot néztem, de az se az igazi, mert összeérhetnek a pólusok ahogy néztem)



2012. dec. 7. 08:22
1 2
 1/17 Golan Trevize ***** válasza:
Én BNC csatlakozós koax kábelt használnék.
2012. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

ezt most komolyan mondod?


na de a BNC-nek az a kis tüskéje elbír 25 A-t szted?

ez speciel eszembe se jutott pedig pont szerelek éppen eleget BNC-t más célokra

na meg figy, a BNC-t viszont nem veszi körbe semmi szigetelés, műanyagház, egyéb, szóval azt nem látom biztonságos vezetésnek ... Érted, netán egy + testelésű helyen hozzá ér valamihez, azt annyi :( nem?


De komolyan mondom, ha valaki tud esetleg FORRASZTHATÓ kivitelű banándugót, hát lassan azzal is megelégszek, mert hihetetlen, de kb semmi sincs. az elektronikai áruházban is hülyén néztek rám, és az RCA-n kívül semmit nem tudnak ajánlani ... (csak ugye pont az RCA elég kis gagyika szegény, arra nem mernék 25 A-t bízni ...)

2012. dec. 7. 09:25
 3/17 Golan Trevize ***** válasza:

Szerintem a BNC csatlakozó elbír 25A-t.

Egyébként milyen készülékekről van szó?


240V-os fali aljzat nem lenne jó? abból vannak (akár kulccsal) zárhatóak is.

2012. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

a fali aljzat kicsit brutális :DD

amúgy jó lenne tényleg, csak lenne valami kisebb méretű kivitele ... sőt ez nem is rossz ötlet, mert szinte mindenhol lehet kapni előre legyártott villásdugót, úgyhogy az tuti fixen a helyén van és szigetelve is van, csak a vezetékre kell forrasztanom azt annyi, csak az aljzat a kérdéses már akkor, ha abból létezne valami kis méretű, akkor lehet h azzal megoldanám ...

2012. dec. 7. 09:48
 5/17 A kérdező kommentje:
ja hops nem jó, mert azok 0,75-ös vezetékkel vannak szerelve, na az meg kevés 200 W-hoz 12 V-on ...
2012. dec. 7. 10:57
 6/17 Golan Trevize ***** válasza:

szereld át akkor vastagabb kábellel...


amúgy tényleg milyen eszközökről van szó?

2012. dec. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
URH rádiók, elvileg a "fix" típus, de meg vannak csinálva így hordozhatóra, mert sokszor pl kiszedjük az autó tetejére meg stb, éppen ahogy a helyzet hozza
2012. dec. 7. 11:54
 8/17 Golan Trevize ***** válasza:

Tessék, találtam neked ilyet: [link]


Ha nem tetszik, nézz körül itt: [link]


Egyébként nem 20-25 A-ról beszélünk, csak 16,67-ről...

2012. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Karesz6969 ***** válasza:

Golan Trevize a vago nem jó mert abban patronszerű hüvelyek vannak amik megfogják a réz eret, noha a kötés tuti de nem arra készült, hogy bontsák is. Ki lehet szenvedni belőle ugyan a már beledugott merev eret de nem arra készült, hogy ki-be dugjuk belőle a kábelt.


Én inkább egy külsőleg zsugorozott Anfenol csatira gondolnék, hogy az megfelel a kérdező céljainak.

Stabil, áramtűrő kötés és bontható is egyben.

2012. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a Steck csatlakozó lenne a legideálisabb. Sokkal üzembiztosabb, mint a szivargyujtó csatlakozó. Az aljzatot régen ladákba építették be, nagyobb áramokon megfelelő.


[link]


De 20-25A-t még ez sem bír, max 15A. A kemping csatlakozó is csak 16A-t bír.


Még a Speakon csatlakozó jöhet szóba, az reteszelhető is.

2012. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!