Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy autó akkuja alap...

Ha egy autó akkuja alap állapotban 12, 07 V, akkor annak annyi? Cseréljem?

Figyelt kérdés

Töltésnél 14,4 V, de sztem az a 12,07 V nagyon kevés. legalábbis mintha nehezebben indulna.


Szerintetek ezt már cserélni kéne, nehogy aztán egyik hideg reggel ne induljon vagy még elmegy ez a feszültség?



2012. dec. 14. 12:39
 1/7 Karesz6969 ***** válasza:

Ha "mintha nehezebben indulna" még semmit nem jelent. 12V-os akkumulátor van szó töltetlen állapotban igaz? Mennyi legyen szerinted 13V? Na mert az nem volna jó...

Valószínű már nem új darab, ezért vesztett a kapacitásából de ha fel van rendesen töltve - nem ezekkel a szutyok vékony vezetékes, akciós töltőkkel - akkor az még kibírja neked a telet.

Annyit azért a helyedben megtennék csak megnyugtatás képpen, hogy lemérném a töltést járó motor mellett és gázadásnál.

2012. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, 12 V-os autós akku

na csak valahol olvastam h 13,8 V-nak kéne lennie és ha 12,7 V nincs meg,akkor az már vége...

ezek szerint ez nem igaz?


járó motornál megmértem már és 14,4 V, de gázadásnál még nem

2012. dec. 14. 13:10
 3/7 anonim válasza:
Álló helyzetben meg kell lennie a 12.6 12.7 V-nak. Ha nehezen indul a kocsi akkor cseréld ki! Van a tescoban 55Ah Power Ride akku 11490ért, hibátlan.
2012. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Karesz6969 ***** válasza:

"Van a tescoban 55Ah Power Ride akku 11490ért, hibátlan."...na én ezt pont nem javasolnám...inkább normálisan töltsd fel, de ha mindenképpen akkumulátort vennél akkor ezek közül válassz ha csak nem 1 évre szeretnél egy jó kis Tescós aksit.


[link]


Az enyém már az 5. évét tapossa és ki fogja bírni a telet, pedig csillaggarázsban parkolok.

2012. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Karesz jól írta, az én banner unibullom már a 6. évében jár, és még mindig tökéletes. Persze már nem új állapotú, de télen és nyáron még tuti nem lesz baj vele, valószínűleg jövő télre azért már cserés lesz.
2012. dec. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

oké köszi, de amúgy honnan tudom megállapítani egy akksiról, h milyen állapotban van?

ha rámérek multiméterrel és ilyen 12 V körüli, akkor vége?


vagy még ami gyanús benne, hogy nagyon hamar felöltődik, tehát pl 12 V-ot mérek rajta, aztán réteszem a 6 A-es töltőt, és fél óra alatt 13,6 V-ra fel is tölt, de aztán ismét hamar visszaesik ...

ez mit jelent? én annyira nem értek hozzá, csak gyanús ez a gyorsaság. nem zárlatos ez ilyenkor véletlenül?

2012. dec. 14. 18:27
 7/7 Karesz6969 ***** válasza:

Ha jó a töltőd akkor ez már a kimerülési szakasz az akkumulátornál.

Azt jelenti, hogy hamarabb lemerül a kelleténél. Ha számításba vesszük, hogy hideg van, állás közben rá van tolva a kp. zár + riasztó akkor már ez a kapacitás hamar kimerül, vagyis tényleg el kell gondolkodnod egy karácsonyi ajándékon a kocsidnak:-)

2012. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!