Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik fényképezőgépet ajánljá...

Melyik fényképezőgépet ajánljátok a legjobban? Melyik a legjobb választás? (ár/érték arány)

Figyelt kérdés

A lényeg egyértelmű, brutális fotókat készítsen :) Viszont ne legyen olyan őrülten brutális megfizethetetlen drága.



(Pl. láttam egy Nikon D3100 -ast, viszont elég régi modell, viszont még a mai napjainkban is igencsak jó :) )


Köszönöm válaszokat.


2012. dec. 23. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem komolyabban érdekel a fotózás, akkor felesleges Nikonra vagy Canonre költeni. Inkább vegyél egy jó bridge gépet, azzal is nagyon jó képek készülnek és könnyű kezelni, vannak rajta automata beállítások és manuálisak is, hogyha szeretnél kicsit jobban belemélyedni a dologba. 45-50 ezerért jó minőségű bridge gépet kapsz (Fujifilm FinePix S szériából bármelyik).
2012. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy kicsit komolyabban érdekel a dolog, s brutális élességű és minőségű képetek szeretnék (ami valószínűleg csak a tükörreflexes gépekkel valósítható meg). Melyik a legjobb választás ár/érték arányban? :)
2012. dec. 23. 18:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez csak egy középkategóriás váz, még elkölthetsz rá 200e et mert ott kezdődik egy brutális csúcsminőségű alap objektív ,de gondolom zoomolni is akarsz tehát az is egy 400e ha brutálisat akarsz, mellesleg tudod hogy működik egy ilyen tükörreflexes masina? Fényképeztél már valamivel mert az írásodból egy tök laikus kérdező jön le.

A kép brutalitása meg elsősorban a fotós tudását dicséri nem a gépet, az másodlagos szempont.

2012. dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé laikus vagyok a témával kapcsolatban :)

Viszont gondolom gyenge fényképezőgéppel nem lehet jó képeket készíteni :)


Nem is tudom konkrétan megfogalmazni a kérdést, mert nem én lennék az a személy, aki használná :) A személy igenjó és igen ügyes, s egy telefon kamerájával is igen jó képeket képes készíteni.


Olyan 80-100 ezer HUF -os összeg körüli gépre gondoltam, amely kitűnő ár/érték aránnyal rendelkezik, s igenjó teljesítménye van. Jobban kifejteni nem is nagyon tudom, hogyan kell :) Köszönöm szépen!

2012. dec. 23. 19:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy okostelefonnal igen jó valaki , az egy dolog.

Amit beírtál nikont az nem telefon hanem fényképező gép ,és meg kell tanulni kezelni, ettől függetlenül vehetsz egy kezdőnek is ilyen bonyolult gépet ha feltételezed hogy beletanul de egyébként pénz kidobás, másik hogy 100 ért maximum egy jó alközépkategóriás kompaktot , vagy bridget lehet csak kapni , de még irtó messze vagyunk az említett tökéletes éles és tiszta ,torzításmentes képtől.

Én nem tudok ennél lejjebb menni : http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=P8-..


ez alatt ilyen Cannon power shot sorozatok vannak vagy G sorozat asszem azokban találsz még talán 100 alatt gépet esetleg használtan ,de az már tényleg a legalja már így is a kommersz tömegcikkeket súroljuk ,általában a 100 ezres gépekben csak azt fizeted meg hogy teli vannak tömve olyan extra szoftverekkel amit lehet hogy okostelefonra ingyen letöltessz pl panoráma , 3D ,HDR,DRO, képi motívumok stb miközben a lencse és az érzékelő ugyan az a hitvány 16Mpixeles kacat ami a 18e ft játékokban is van.És tegyük hozzá hogy 100 alatt még nem is biztos hogy tud RAW ot készíteni .


Olyan gép meg nem nagyon létezik ami a valós méretben egy pixel élességű ,tehát veszteség mentesen fotóz, csak egy cégről tudok a SIGMA mivel csúcskategóriás optikát gyárt ezét képes volt alkotni ilyen gépeket ezek 4,6 és 14 megapixeles verzióban léteznek 140-300e ft tól indulnak a kompaktok de van tükörreflexesben is viszont ezek nagyon lassú gépek ikább csak beállított vagy fényes témákhoz használhatók különben zajos mint állat.

Ezt csak ilyen támpont ként meséltem el.

2012. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi a véleményed erről a gépről?:


[link]

2012. dec. 24. 00:24
 7/9 anonim ***** válasza:

tanulásnak játszásnak jó egyébként itt láthatsz teszteket [link]


Hát kábé ilyen képet csinál , láthatod iso80 on sem üti meg a kívánalmaidat ,de ez egy olcsó gép .

2012. dec. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Korábban láttam a D3100 -al tesztfotókat, s nagyon-nagyon tetszettek, a saját igényeimet tökéletesen kielégítő képeket készített, azt nem tudom milyen objektívvel, de, ha egy százasért alap 18-55mm -es objektívvel hozzá lehetne jutni, akkor majd későb, ha ügyesebb lesz és belejön a dologba, akkor cserélhet komolyabb objektívre is :) Hosszútávra sokkalta jobb megoldásnak találom, mint az általad linkelt videóban szereplő készüléket :)


Köszönöm segítséged

2012. dec. 24. 00:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A D3100 jó lesz, a linkelt Nikon L kompakt viszont nagyon vacak tanulni, mert nincs rajta manuális beállítási lehetőség. Anélkül meg nem sokat ér...
2012. dec. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!