Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen típusú digitális...

Milyen típusú digitális diktafont ajánlotok?

Figyelt kérdés

Látok sokfélét, akár 2 GB-os SONY-t már 9000-ért, meg Olympost 12-ért, csak kérdés, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak?


Ami feltétlenül kellene:


-Sok órányi felvevő-kapacitás (elvileg erre a Sonyra azt írják, hogy akár 2000 óra!)

-külső csatlakozási lehetőségek (mic, speaker, usb)

-VOX-funkció

- érzékeny saját mikrofon



2013. jan. 2. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mobilod nincs?
2013. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

olyan nincs, csak régi vacak:)


de eleve jobb minőségben, stereo mikivel kellene, ez a mobilos megoldás nem jó

2013. jan. 2. 12:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézz körül a félprofi cuccok között is egy hangszerboltban, és válassz a pénztárcádnak megfelelőt. A jobbak képesek felvenni tömörítetlen wav formátumban is, nem csak saját beépített, hanem külső mikrofonról is.


Csak egy bolt kínálata a sok közül:

[link]


(Zoom vagy Yamaha készülékkel nem nagyon fogsz mellényúni)

2013. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi, hát azért ezek elég durva árak, nekem ennyire profi se kell azért, valami középmezőnyre céloztam, éppen találtam usb-s típust 15 környékén (itt indulnak ahogy látom, csak az nem tiszta, hogy mit jelent a stereo és a mono mikrofon közti különbség)
2013. jan. 2. 22:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Elnézést, akkor másképp értelmeztük a középkategória fogalmát. Ezek a 20-40 ezer forintos kütyük számítanak számomra középkategóriásnak. A valóban profi készülékek árban elmehetnek bőven 100 ezer fölé is...


Mono mikrofonos felvevő: egy darab mikrofon van benne, általában gömb karakterisztikájú, a tér minden irányából jól-rosszul érzékeli a hangokat, és egycsatornás (monó) hangfájlt készít a felvevő.


Szteró mikrofon:

Mint a képen: [link]

Két darab irányított (általában vese karakterisztikájú) mikrofon egymással kb 90°-os szöget bezárva (némelyik készüléknél ez a szög is állítható), a készüléket jól elhelyezve viszonylag elfogadható térhatású felvétel készíthető vele (a hangszerek, énekesek nagyjából onnan fognak szólni a felvételen, ahol a valóságban is elhelyezkedtek). A készülék értelemszerűen sztereó hangfájlt hoz létre, általában jobb minőségű (128 kbps vagy jobb) mp3 vagy wma tömörítéssel mint a monó készülékek.

2013. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

értem és kösz, na mindjárt belinkelem a mostani diktafonom képét, mert abban 2 db mikrofon van, csak nem tudom értelmezni azt, hogy egy emberi hang felvételéhez miért kell stereo? vagy ez csak olyan álstereo, mert 2 db van?

Igazából nekem arra a célra kell, hogy videofelvételekkel össze tudjam dolgozni a felvett anyagot (amit külső mikrofonnal beszélnek rá persze), de amatőr szinten csak.


Annyit nézegettem már, de valami agyrém, hogy a leírásoknál alig adnak meg műszaki paramétereket, és max csak utólag tudom meg, hogy mikre is képes :(


esetleg ismered az Olympus VN-8400PC típust? ha igen, mi a véleményed róla? mert csak nagyon szűkszavú leírást találok sajnos.

2013. jan. 3. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt a típust nem találtam sem a magyar sem az angol hivatalos Olympus oldalon.

Egy hasonló típus adatlapját néztem meg, a VN-8500 PC típusét.

[link]

A véleményem elég lesújtó róla. Csak belső memóriája van, kártyával nem bővíthető. Monó mikrofonja van. A felvétel tömörítése még legjobb minőségben is pocsék (32 kbps, egy már nem kapható alap Yamaha Pocketrak is képes volt 160 kbps-el felvenni...), a mikrofon szintszabályzó automatika érzékenységét csak két fokozatban lehet állítani, pedig olykor jól jön a kézi felvételi szint állítás.

Ez a készülék arra jó amire szánták: szöveget felvenni, jó sokat, majd érthetően lejátszani. Minősége nem sokkal jobb, mint egy jobb mobiltelefoné.

2013. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

huu köszi szépen!

és akkor azt mondod, hogy arra se jó, hogy sima külső mikrofonról emberi hangot vegyek fel rá, és összemixeljem a videoval? úgy értem, nem zene miatt kellene, tehát talán annyira nem jön ki a minőség.


a másik:

és tudnál nekem egy olyan típust ajánlani ami elérhető jelenleg, de még éppen egy amolyan kezdő kategóriás viszont már elfogadható paraméterekkel? hol indulnak ezek árban? tényleg csak 50 körül kapok elfogadhatót? na meg ilyen riport-felvételre tényleg annyira alkalmatlan szted?

2013. jan. 3. 11:34
 9/11 A kérdező kommentje:

pl ezekből tudnál vmi jobbat ajánlani a leírt célra?


[link]

2013. jan. 3. 12:07
 10/11 A kérdező kommentje:
a kbps azt jelenti h esetleg nem is fogja lejátszani meg nem tudom összemixelni, ha nem stimmel a kamerafelvétellel? ezek akkor nem kompatibilisek vagy csak minőségileg más?
2013. jan. 3. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!