Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Most vagyok végzős szakmunkás...

Most vagyok végzős szakmunkás már nem tervezek tovább tanulni villanyszerelő lesz a szakmám a német nyelv az megy ezzel kb szerintetek külföldön ha sikerülne kijutni mennyit lehet kb keresni?

Figyelt kérdés
ft ba kérném a válaszokat !

2013. jan. 3. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Külföldön is a tapasztalt jó szakmunkást keresik de én azt javaslom neked, hogy akármilyen nehéz tegyél le egy érettségit mert a mai világban egy szakmunkással kitörölheted. Én épp munka nélkül vagyok és látom, milyen papír orientált világot élünk. Ha egy jó helyre be akarsz kerülni senkit nem fog érdekelni a szaktudásod ha nincs érettségid. Ezt úgy veszik, hogy lusta voltál saját magadra időt áldozni vagy agyilag nem voltál elég hozzá. Sajnos így gondolkodnak és már érettségivel is nehezebb mert azt is kezdik lenézni.

Szakmunkába még elhelyezkedhetsz érettségivel jó helyen anélkül esetleg valami gagyi alvállalkozónál, aki be sem jelent.

Ráadásul ahogy idősödik az ember annál nehezebb lesz elhelyezkednie.

Ha tovább akarod magad képezni mert megtetszik valami akkor sok helyre az érettségi a minimum. Kár lenne elbaltáznod a lehetőségeidet csak mert nincs kedved az egészhez.

Estin már két év alatt elvégezheted.

Mellette dolgozhatsz és már tapasztalt melósként mehetsz ki akkor nagyobb a pénz is.


Itt bruttóban megtalálod az átlagos foglalkozások címszónál Igaz ez tavalyi de sok eltérés nem lehet.


[link]


Egyébként meg volt ilyen kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__210069..

2013. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
gyors és kidolgozott válasz volt köszönöm :) akkor még a levelező éretségi megondolandó :D
2013. jan. 4. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!