Van ilyen kütyü?

Figyelt kérdés

220-as konnektorba bedugva ez a készülék és a feladata az lenne hogy az áram visszajöttekor ne azonnal hanem késleltetve adja vissza a 220-at, ilyet tudtok?

Elég lenne 10sec is vagy max 1 perc [de ez sztem lényegtelen mert ha van ilyen úgy is én állítom majd be].



2013. jan. 8. 16:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Teljesen értelmetlen egy ilyen dolog,úgyhogy nem hiszem hogy létezik.
2013. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy feszültségkimaradás végén késleltessen?

Nem hiszem, hogy gyártanak ilyet, nem igazán lenne rá nagy kereslet, de egy hobbi lelkületű és hozzáértő(!) ember tud ilyet csinálni.

2013. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Illetve helyesbítek. (16:31 voltam.) Olyan létezik háromfázisú motorokhoz, hogy csillag-delta késleltető. (Vagy meghúzáskésleltető, időrelé, stb.) Esetleg ilyet használhatsz, de meg kell nézni az elektromos jellemzőit, és a helyes bekötést.

(Amúgy nem 220, hanem 230V. :))

2013. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Még egy megjegyzés: Ezek a késleltetők nem háztartási célra készülnek, hanem szakembereknek ipari célra. Ha nem értesz hozzá (márpedig ezt sugallja a kérdésed), akkor inkább ne akard agyoncsapatni sem magad, sem a családtagokat.
2013. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Fogadjunk hogy valami olyan van a dologban hogy attól félsz amikor visszajön az áram ,egy nagy feszültéséglöket szétviszi a gépedet. ? Ugye? vagy nem?


Ha ettő tartassz akkor nem kell oda semmi csak egy nagy vasmagos tekercs. agy egy 10m vezeték feltekerve.

2013. jan. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ha értelmes választ tudsz adni akkor szólj hozzá amúgy ne! a pontot úgy is odaadom aki megérdemli.

Elektromosság terén nagyjából otthon vagyok és ezt a kapcsolást én készítettem: [link] és ezt akartam olcsóbban kihozni magamnak pl. hogy megvásárolom, olyan ismerősöm meg nincs aki ezt össze tudná dobni nekem, pedig hát jó lenne.

2013. jan. 8. 17:16
 7/21 A kérdező kommentje:

Jó figyelmetlen vagyok basszus mert úgy néz ki van is egy áldozat erre a célra ez: [link] egy tápot neki és mehet is.

Jelenleg az a 800VA-es inverterem van az egész szoba arról üzemel és sima kimaradásokat szépen védi is! de! ha gyorsan el vissza megy a hálózat arra nem képes reagálni vagy a PC-m elégeli meg az ingadozást ami ez idő alatt kialakul.

Ez is hasonló és lehet meg is felelne, nem tudom! de drága és már találtam ugye :) Finder DIN sínes késleltető időkapcsolórelé, 1 áramkör, 400V/16A de ezt nem ismerem!.

2013. jan. 8. 17:50
 8/21 A kérdező kommentje:
Ez az: http://www.youtube.com/watch?v=Pf3mFc59yNI (a hszeket tiltottam az okoskodók miatt...)
2013. jan. 8. 17:52
 9/21 A kérdező kommentje:

Megtaláltam! nem volt könnyű de megvan! ez az ami nekem kellett volna: Időrelé modul be- és kikapcsolás késleltetéssel, 24 V (conrad)

[link]

2013. jan. 9. 06:30
 10/21 anonim ***** válasza:
Hát ha értenél az elektronikához, akkor eszedbe sem jutna egy ilyen egyszerű időzítési feladatra a conradtól megvenni ezt a kütyüt. Ugyanis egy 555-ös időzítővel, pár ellenállással, és egy relével meg is van oldva a dolog. Az anyagköltség kb 200 forint lehet. De Te tudod.
2013. jan. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!