Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan szoktatok internetről...

Honnan szoktatok internetről olcsón vásárolni?! Külföldi kevésbé ismert, olcsó oldalak érdekelnének vatera vagy ebay rendszeréhez hasonlóak, mint a taobao vagy a yuybuy.

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szoktam rendelni a Dealextreme-ről is. Ingyenes szállítanak Magyarországra. Ugyanaz amit itt kb 2~3 szoros áron lehet megvenni.
2013. jan. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első!

Ez a honlap honnan szállít? Mármint EU-n belülről vagy kívülről? (A VÁM miatt kérdem.)

2013. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kínából szállítanak. A vám érdekes kérdés. Elvileg 22€-ig mindentől mentes, én havi szinten vásárolok onnan 50$ körül, ami már efelett van, de még nem vámolták, pedig elvileg ilyenkor rájön már az áfa, és 150-700€ között 2.5% vám is. Tehát így érdemes számolni, aztán vagy lesz vám, vagy nem. De még a vámmal együtt is olcsóbban kijön. Például a trimmerpoti itthon mondjuk 45ft, ha megrendelem akkor ~32. Ha még erre rájön az áfa, akkor is 40Ft-ra jön ki. Usb csatlakozó darabja itt 100ft kürül van (forrasztható) még áfával, vámmal együtt is csak 50-re jön kis, onnan rendelve. Nekem az elektronika a hobbim, sok ilyen alkatrészt kínából rendelek meg. Pontosan ugyanaz, amit az elektronikai boltban megkapok, csak nincs benne az eladó haszna, a szállítás, a munkabér.
2013. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha ajándékként küldik nem díjmentes a behozatal Azt tudom hogy bizonyos érték felett fizetned kell. Nekem is kellett egyszer egy 20ks cipő után 6k-t. Létezik olyan hogy a nevedre érkező csomagok értékét összegzik. Pl: Ha rendelnél 100 pendrive-ot megvámolnak, ha egyesével küldik ez nem kijátszható?! Most csak elvben kérdezem, nem számolva a postaköltséggel. Köszönöm az idáigi válasz(okat).
2013. jan. 17. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a csomag fizikai méretét nézik elsősorban. Én nem tudom pontosan hogy megy, mindig belekalkulálom, hogy még ennyi áfát fizetni kell, de sosem kellett, a postás hozta a csomagot, és kész. Ránézésre nem nagyon tudják mi van benne. Eddig egyszer sem kellett utána fizetnem. Pedig csak úgy szoktam rendelni, ha még így is megéri.
2013. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy 1 euró centért van olyan szolgáltatásuk, hogy eltávolítják a dobozról az árat, és a dx logót is. Én automatikusan használom, tehát semmi nem utal a csomag értékére.
2013. jan. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egész jó a DHGATE.COM is , párszor már vásároltam innen - sok eladót tömörítő áruház (mint itthon a grando) ,az áruháznak fizetsz és addig nem utalják tovább az eladónak a pénzt,amig nem igazoltad vissza,hogy megérkezett a csomag hibátlanul. Autodiagnosztikában ,elektronikában nagyo nagyok :)
2013. febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mixeshop.com
2013. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!