Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan érhetem el Master...

Hogyan érhetem el Master Protect MSP-500S elosztónál, hogy a kék és a sötét szürke aljazatokon kívül a 6 Slave aljzatban is legyen áram?

Figyelt kérdés

Aki esetleg ért hozzá,vagy tud németül segíthetne.Itt van róla leírás.

[link]


2013. jan. 19. 18:55
 1/3 Keletföld válasza:

A szerkezetet be kell dugni a konnektorba, a felületén 8 földelt dugaljzat van - mintegy elosztó-ként kialakítva.

A sötétszürkébe kell bedugni azt a fogyasztót ([i]jelen esetben a számítógépet[/i]), ami vezérli a többit.

A kék szinű az csak egy sima átmenős dugalj, vagyis arra nem hat a szerkezet, azaz ott simán kijön a bemkenő 220V. [i](ebbe van beledugva nálam az állandóan üzemelő router)[/i]

Ám a többi 6 csatlakozóaljzat csak akkor kap feszültséget, ha a szürke dugalj viszonylatában áram-átfolyást (tehát valami terhelést) érzékel.

Ennek mértékét a fekete gombbal - mintegy átfolyó-áram érzékelés - lehet beállítani.

A zöld és piros LED-ről nem sokat tudni, mert ez az egész nálam egy asztal mögött van, így én sosem látom. Feltehetően az egyik magát a bekapcsoltságot jelzi, a másik meg az esetleges túlterhelést.

Hülye megoldás, hogy az elektronikát védő biztosíték belül van, és gyártóilag úgy lett kialakítva, hogy ne lehessen széjjelszedni.

A neten található hivatkozások rá: [link]

2013. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.És a szürke tekerővel mit lehet állítani?
2013. jún. 3. 11:18
 3/3 Keletföld válasza:

A vezérlő áramkör átfolyó áramát.

Annak erőssége vezérli magát a cuccost és idejében kapcsolja be (avagy ki) a többi konnektor-aljzatot.

Nálam többnyire a számítógép a vezérlő. (szürke aljzat)

Ha a számítót bekapcsolom, a szerkezet nekem bekapcsolja hozzá a hangerősítőt, a monitort, a kis asztali lámpát, a nyomtatót, a külső winchesterem tápegységét, stb.

De lehet a vezérlő pl. egy TV is.

Akkor az kapcsolja be a videómagnót, a DVD lejátszót, házimozis a külső hangfalakat az erősítőjével együtt - meg ami még esetleg kellhet egy TV-zéshez.

No meg - ami a csatlakozókba még befér.

2018. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!