Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem az automba egy világítá...

Josek kérdése:

Vettem az automba egy világítás rajtahagyó jelzőt, egyszerű kis vacak de hogyan kell bekötni semmi rajz meg semmi leírás nem volt auchanos?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudsz róla képet küldeni? Egyébként úgy szokott lenni általában, hogy van két vezeték. Az egyik a táp, a másik a test. A tápot úgy kell bekötni, hogy ha felkapcsolod a világítást, 12V-t kapjon. A testet pedig az ajtókapcsolóra kell kötni. Ez így úgy fog működni, hogy az áramkör akkor zár, amikor megy a világítás, és kinyitod az ajtót, akkor vinnyog. Ha nem megy a világítás, nem kap feszültség, ha csukva az ajtó, akkor ugyan kap feszültséget, de nem kap testet.
2013. jan. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Majdnem jó...az egyik szál a világításra, a másik a gyújtásra relén keresztül... Ha a motor jár, a világítási jel, és a gyújtá jel kioltja egymást, nem kap feszültséget a jelző. Ha lekapcsold a gyújtást, de a pilács ég, akkor elejt a relé, és a lápa feszültsége meghajtja a hangjelzőt. Én is utólag tettem bele, marhára megéri. Egy vill.szer.tanulónak be kell tudni kötni. Kávé, cigi, bekötés max egy óra.
2013. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan, ki hogy szereti. Ha így van, akkor ha leállítod a motort, akkor sípol. Ha pedig az ajtókapcsolon, akkor sípol, ha az ajtó nyitva van. Ez igazság szerint ízlés kérdése.


Én például az egész jelzőt magamnak építettem, tápfeszültséget a helyzetjelzővel együtt kapja meg, megy egy vezeték a gyújtásra, és az ajtókapcsolóra is. Így csak akkor sípol, ha áll a motor, és kinyitom az ajtót.Szerintem ez a legjobb megoldás, kétvezetékesnél pedig igény szerint kell dönteni, hogy mikor sípoljon.

2013. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ajtós megoldásnál szoktam látni, hogy a sofőr vár valkit álló motorral, és bekapcsolva felejtett világítással...békésen szundikál... Nem véletlen, hogy álló motorra gyártják az autók zömét. A kérdező töprenghet...
2013. jan. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor valakinek szólnom kell én nem nagyon értek ehhez sajnos
2013. jan. 24. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kell mindenhez érteni.. mielőtt bárkire rábíznád, teszteld le az ürgét.. miközben egy kávécskát szürcsölgettek, ártatlanul hozd szóba, milyen elven működik ez az izé?


a válaszból minden kiderül..

2013. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!