Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1890 kWh fogyasztás soknak...

1890 kWh fogyasztás soknak számít egy panellakásban egy főnek?

Figyelt kérdés

Én soknak tartom, elég durva túlfogyasztási számlát kaptam az éves leolvasást követően, és egyszerűen nem értem miért. Egyedül vagyok a lakásban, az ég adta világon semmi különös elektromos eszköz nincs (még tűzhely se), minden izzóm energiatakarékos. Az egyetlen fogyasztó a számítógép, na de ez csak nem zabál már annyit. vagy mégis?

Ha nagyjából semmi más nincs a lakásban, de egy PC megy napi 10-12 órát, az kb mennyit fogyaszt és az mennyibe kerül?


2013. jan. 25. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tápra rá van írva, hogy hány wattos max. Egyszerűség kedvéért mondjuk azt, hogy 300 watt, az 0,3 kW, 10 órára 3 kWh/nap. Az kb 90 kWh/nap, kb 50 forint 1, akkor az egy hónapra 4500 forint.
2013. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mármint ezt a PC-re írtam.
2013. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

hát mondjuk akkor lehet sajna, mert sokszor 24 órában is megy a gép, de nem is gondoltam volna, hogy ennyit zabál :(


hátakkor át kell térni laptopra ezek szerint

2013. jan. 25. 17:37
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát én 190 kWh-t fogyasztok havonta, hárman élünk a lakásban és csak villanytűzhely van ..szerintem ez még éves fogyasztásnak sem karcsú..
2013. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

jó hát ezért nem értem a dolgot :(


és vajon egy hagyományos csöves TV mennyit fogyaszt ha megy napi 24 órában?

2013. jan. 26. 08:22
 6/12 anonim ***** válasza:

A csöves tv 100W körül fogyaszt. Az hülyeség, hogyha 300W-s a táp, akkor mindig 300W-t fogyaszt. Nekem pl 500W-a van a gépemben. Most netezek, és zenét hallgatok. A fogyasztásmérő szerint a gép a monitorral, erősítővel együtt 150W-t fogyaszt. Minél jobban terheled a gépet, annál többet fogyaszt.


Ez a fogyasztás napi 5kWh-nak felel meg. Ha 12 órát megy a pc átlag 150W fogyasztással, plusz a tv is megy ugyanennyit, az már napi 3kWh. Ehhez még hozzáhön a monitor, ami LCD-nél legyen 30W, így máris ott vagy, 3.4 kWh. És akkor ott vannak a napok, amikor 24 órában megy a gép, a tv a monitor, az már napi közel 7kWh-s fogyasztás. Persze ez csak becslés. De azt kell mondjam, hogy ez így reális.

2013. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy a laptoppal olcsóbban jössz ki... Eleve lényegesen drágábban kapod meg ugyanazt a teljesítményt, másrészt az élettartama is töredéke egy asztali PC-nek. Ha már mindenképpen csökkenteni akarod a fogyasztásod, akkor energia takarékos alkatrészeket kell venni a PC-be. Vagy változtass a számítógépezési szokásaidon. Esetleg fizess elő gyorsabb netre. Ha gyorsabban lejön, amit töltesz, nem fog ennyit menni a géped. Mérlegelni kell, hogyan jössz ki olcsóbban. Laptoppal biztos nem fogsz tudni spórolni.
2013. jan. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

értem köszi, csak arra gondoltam, ha pl csak éjjelre ott hagyom a laptopot töltésre, amikor úgyse használom, és nem érdekel annyira, hogy macerásabb, nma az is már kb -10 óra / nap, és az max 70W.


azt mondod h a laptopok nem bírják olyan sokáig a folyamatos üzemet?


egyébként minden más a legenergiatakarékosabb a lakásban, egyetlen hagyományos izzó sincs, még a reflektorom is 30 W-os energ.tak. csővel megy, viszont a TV fogyasztásán most meglepődtem.... jézus isten, 100W ?? az nagyon sok sztem. úgy értem, ha az is megy kb napi 20 órát ...


tehát ott kötünk ki, hogy akkor ez így reális, na csak pénzben sok, valamit tenni kell :(

számítógépezési szokásaimat nem tudom megváltoztatni, mert egész nap kell mennie, a munkám is ehhez köt ...

2013. jan. 28. 09:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos a hagyományos CRT-nél ez bővel előfordul. Ha ilyen sokat megy, érdemes lenne lecserélni egy LED-es tv-re.
2013. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Laptop csak papíron jobb, mint a PC. Hidd el, hogy megbánnád.
2013. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!