Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1890 kWh fogyasztás soknak...

1890 kWh fogyasztás soknak számít egy panellakásban egy főnek?

Figyelt kérdés

Én soknak tartom, elég durva túlfogyasztási számlát kaptam az éves leolvasást követően, és egyszerűen nem értem miért. Egyedül vagyok a lakásban, az ég adta világon semmi különös elektromos eszköz nincs (még tűzhely se), minden izzóm energiatakarékos. Az egyetlen fogyasztó a számítógép, na de ez csak nem zabál már annyit. vagy mégis?

Ha nagyjából semmi más nincs a lakásban, de egy PC megy napi 10-12 órát, az kb mennyit fogyaszt és az mennyibe kerül?


2013. jan. 25. 17:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

oké elhiszem, de tudsz is nekem indokot mondani vagy okokat?

mi az amiben megbánnám? mi az ami gyengébb benne?

mondjuk én is asztali gép-párti vagyok, és laptopot elvétve használok csak, de szóval kíváncsi lennék, mi az, ami miatt nem bírná a laptop pl 24 órán keresztül.

2013. jan. 29. 10:37
 12/12 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Azt magad is láthatod, hogy az asztali gépednél mennyire törekszenek arra, hogy a ház szellős legyen, illetve 10-en centis ventilátorok, és fél kg-os hűtőbordák dolgoznak azon, hogy a processzorod, illetve a videokártyád ne melegedjen túl. Ugyanez a laptopban kivitelezhetetlen. Igen, kicsit más, ami a notiba kerül, de annyira azért nem. A laptopok legnagyobb ellensége a hő, illetve az ezzel járó vetemedés. Nekem is volt, az enyém végül úgy ment tönkre, hogy egy csomó tranzisztor, és más kütyü egész egyszerűen levált az alaplapról. Arról nem beszélve, hogy ha az asztali gépedben meghibásodik egy alkatrész, akkor elmész a boltba, és veszel egy másikat. Laptopnál vagy javíthatatlan a hiba, vagy nagyon drága, de egészen ritka, hogy te magad otthon orvosolni tudnád. A lényeg, hogy sokkal drágábbak az alkatrészek, és sok esetben nem is javíthatók. Az is kockázati tényező, hogy egyben van a monitor, meg a gép. Mi van, ha valamelyik javíthatatlanul elromlik? Megy az egész a kukába. Ha asztali géped monitora elromlik, veszel egy másikat. Ha a gép romlik el, akkor még mindig megmarad a monitorod. Én régi motoros vagyok már. Volt már rossz monitorom, memóriám, videokártyám, tápom, procim, alaplapom, de mindig csak ezt az egy részegységet kellett pótolnom. Amúgy meg ugyanaz a teljesítmény egy notiban majdnem duplájába kerül, mint az asztali. Szóval egy 200-es gép, plusz 50-ezres monitor laptopként alaphangon 400 ezer, ha nem több.


Esetleg azt tudod csinálni, hogy veszel használtan 40-50 ezerért egy netezős laptopot, és azt használod a letöltésekhez, a komolyabb asztali gépedet meg csak akkor kapcsolod be, amikor tényleg szükséged van rá. Viszont nagy teljesítményű DRÁGA laptopot pénzkidobás venni a fenti okok miatt.

2013. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!