Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 10 Voltból mennyi lesz az...

10 Voltból mennyi lesz az egyenirányítás/pufferelés után?

Figyelt kérdés
Tehát fix hány V feszültség lesz 10V ból az egyenirányítás és a pufferelés után?
2013. febr. 2. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb 14.1V
2013. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kb. 12,5 V

Előző a gyökkettes szorzóval számolt, ami igaz is, annyi a sinus csúcsa az effektív értékhez képest. De ott van az egyenirányító híd, amin mindenképpen esik két dióda nyitófeszültsége, ami ha némi áram is folyik, 0.8V / dióda.

2013. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen ahogy a második is írja. Én az üresjárati feszültséget írtam. Terhelésnél csökkenni fog. Viszont ha van túlfeszültségre érzékeny elem, akkor jó tudni. Ha pl egy erősítőhöz kell, akkor nem számít. Méretes pufferekkel egyébként tartható a 14V körüli érték. Ekkora feszültségre 600ft egy 47.000 mikrós kondi. De ekkora puffer erősítőhöz kell csak.
2013. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy HEkit 016 os erősítőhöz csinálok tápot annak 12 volt kell de 14 től nem lesz baja, legalábbis remélem.
2013. febr. 2. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már kérdezted, ott is írtam, hogy az IC maximum 18V-t képes elviselni. A kondenzátorokat megnézed a szemeddel, rá van írva, hogy hány voltos. De 16V-nél biztos nem kevesebb. Kérdezted azt is, hogy jó lesz-e a 10V-s trafó, akkor is, most is azt mondom hogy tökéletes hozzá.
2013. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hagyd csak, más is van úgy itt, hogy azt hiszi, ha többször megkérdez valamit, akkor egyszer csak azt a választ fogja kapni, amit eleve hallani szeretett volna.
2013. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!