Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen eszközt lehetne használ...

Budwa kérdése:

Milyen eszközt lehetne használni egy csirkekeltető hőmérsékletének tartásához?

Figyelt kérdés

Pontosabban 37,4 fok körül kéne tartani (+-0,3 fok). Higanykapcsoló ami benne van, valamiért nem működik megfelelően.

Lehet valamivel helyettesíteni?



#hőmérséklet #termosztát #higanykapcsoló
2013. febr. 2. 21:22
 1/2 fúróferkó ***** válasza:

"Higanykapcsoló ami benne van,"

Ez mit jelent? Billenő higanykapcsolót,ami a villamos terhelést kapcsolgatja,vagy higanyos kontakthőmérőt,ami a terheléskapcsolót ,pl egy higanykapcsolót vezérel?

Régen üzemekben ,laborokban kontakthőmérőket használtak (nekem is van ilyen).Ezekkel +- 1 fokon belül lehet kapcsolgatni,vezérelni.

Azonban ez nem hőfokszabályozás. Megbízható,tojáskeltetéshez illő,akár PID szabszabályozást elektronikus hőfokszabályzóval,érzékelőként egy PT 100 érzékelővel tudsz elérni.

Például: OMRON gyártmányú E5CS-R1PX-521

2013. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 terminators válasza:
Régebben építettem saját célra néhány kisebb (1100 db-os) keltetőt. Azokba én készítettem a kapcsolót. Zaporozsechez használt harmonika-szerű termosztátokat megfúrtam és befecskendeztem 1-2 ml étert. Ezt követően a pici furatot leforrasztottam. Ezekből 3-at csavartam össze sorosan és a legutolsó egy mikrokapcsolót nyomott meg. Meg voltam elégedve vele. Igen jó volt az érzékenysége. Ma már valszeg készen kapható a feladatra alkalmas szerkezet.
2014. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!