Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezzel az adapterrel kiéghet a...

Ezzel az adapterrel kiéghet a router vagy az adapter, ráköthetem?

Figyelt kérdés

más routert szeretnék használni amihez nincs meg az adapter, a régitol attehetem az adapatert?

[link]


és a routeren az adapter résznél az van írva hogy 12V 1A


2013. febr. 3. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A linkben szereplő adapterrel nem fog működni a router, ugyanis azt írtad a router 12 V-os ez az adapter pedig csak 7,5 V-os.

Olyan adaptert vegyél hozzá ami 12 V 1A (1000mA) értékekkel rendelkezik!

2013. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszi.

EZ valto aram vagy sem, nem akarom kiegetni...szoval ami adaptert talalnak a pinceben(ott meg van par adapterem) akkor az jo lessz aminek ilyen erteke lenne?(szoval annak meg egyezne AC vagy DC je)

router: lynksys wag200g

2013. febr. 3. 09:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Veszel egy ilyet és jó hozzá.
2013. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A limk lemaradt: [link]
2013. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ilyet talaltam a pinceben:


[link]


ez 9V 1A os,ha kevesebb a V akkor azzal kiég vagy csak nem indul el? ki lehet probalni vele? (úgy ertem ez nem valto áramu vagy hasonlo hogy kiegetne?)

2013. febr. 3. 11:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Az adapterek 99,5 %-a egyen kimenő feszültséget állít elő tehát ezen ne agyalj jó lesz.Egyébként úgy tudod meg milyen feszt állít elő hogy ott a jele: ha egyenes/szaggatott vonalkát látsz egyenfesz, ha hullámvonalat váltófesz.

A lényeg az mint már írtam hogy a router és az adapter értéke megegyező legyen!

Ha rádugod a 9 V-osat nem ég ki de nem is fog elindulni.

A feszültségnek meg kell egyezni ha kevesebb nem kapcsol be ha több leég.

Az áramerősség még fontosabb ha kevés szintén nem működik megfelelően és túlmelegszik az adapter, ha sok leég a router .

Szóval értsd meg hogy 12 V 1A(1000-1200 mA) adaptert keress mással ne is próbálkozz és kész.

2013. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki egészen nyugodtan, a legrosszabb ami történhet az csak annyi hogy nem működik, de nem rontod el vele.
2013. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

de van aki azt mondta ha kevesebb az áram mint ami kell neki a 12V akkor nagyobb lessz az ellenállása.

9V os es kb.13000mA lessz a 12W teljesítményhez. és ez már akkor tobb mint az 1A így kíéghet lehet.

2013. febr. 4. 09:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen így van.

Van benne stabilizátor ami általában leviszi 5V-ra a feszültséget, a többi elmegy hőbe.

Szóval a 9 V nem fog neki ártani.

Előfordulhat hogy az áralakítás után 9 V is kell neki, az már nem jön ki a stabkockából aminek általában másfél volttal több táp kell mint a kimenete.

Az ellenállásos szöveg meg kiégés locsogások nem helytállóak.

Összedugod, a polaritás stimmel, vagy beindul, vagy nem, de károsodás nélkül.

Kb úgy mintha lemerült akkut vagy elemet használnál.

Ha bekapcsolva hagysz egy elemes vagy akkus cuccot az se megy tönkre tőle csak mert lecsökken a táp.

2013. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

szerinted a polaritas megegyezzik? (nem akarom szetegetni a routert mert mar volt h hagnfal erosítot kiegettem ami nem az enyem volt...szoval nem akarok ugy jarni megint )



A routeren ez van irva: 12VDC 1A


a adaptert amit talaltam a pinceben olyan hogy ket kábel jon ki belole. AZ egyik le van vágva és a masik pedig pont olyan vegzodesu dugo van mint ami a routernek.

Itt a kep az adapterrol:

[link]


itt látni hogy az egyik el van vagva. ... nem tudom miért

Van is egy ragaszto rajta amin az áll hogy ne használjuk mindket veget egyszerre mert tonkre teszi a toltot.

Az van rairva hogy AC ADAPTER. de a rajzon viszont az all hogy DC egyenárramu ha jol tudom ?

Lehet hogy ez olyan adapter ami egyen es valto aramu is egyben attol fugg hogy melyik vegzodest használjuk?

Es ami le lett vagva az lehetett a valto aram?(PRI. az gondolom elsodleges kimenet es valto aram van rajzolva)

2013. febr. 4. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!