Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e kisebb a nulla vezető...

Lehet-e kisebb a nulla vezető keresztmetszete, mint a fázis?

Figyelt kérdés
Ha azt akarom, hogy mondjuk egy erősítő jobban, dinamikusabban szóljon, érdemes-e megnövelni a tápkábelen a bemenő fázis keresztmetszetét a nullához képest? Ha a nulla kisebb keresztmetszetű, visszafogja-e a fázison bemenő áram mennyiségét, mert esetleg a szűk keresztmetszet határozza meg a bemenő áram maximális mennyiségét? Vagy ha egy nagyteljesítményű fogyasztót (erősítőt) iktatatunk az áram útjába, akkor a kimenő nullán már kevesebb áram folyik, és lehet kisebb a keresztmetszete?

2013. febr. 8. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Tökmindegy, hogy a 0 vagy a fázis a nagyobb, sorba vannak kötve. A vezeték nem locsolócső.
2013. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Golan Trevize ***** válasza:
37%
Szerintem sürgősen nézd át az általános iskolás fizika könyvedben a Kirchhoff törvényeket.
2013. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Golan Trevize - Bocs, de nem lenne egyszerűbb megmondani, mint kioktatni?
2013. febr. 8. 08:53
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
A nullán tökéletesen azonos áram folyik mint a fázison. Szóval , nem lehet kisebb a nullavezeték.
2013. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az erősítőnek adott teljesítménye van. Ehhez jár egy hálózati áramfelvétel. Ha Te 200m2-es vezetékkel kötöd a hálózatra, akkor is ugyanúgy fog szólni, mintha 2.5-esselm vagy 1.5-essel, vagy 1-essel. Annyi a lényeg, hogy a vezeték a rajta átfolyó áramot elviselje. Ez egy 600W-s erősítőnél 2.6A, de egy 200 wattosnál az 1A-t sem éri el. Tehát röviden nem. És a nulla keresztmetszete sem lehet kevesebb a fázisénál. Sőt, a védővezetőé sem.
2013. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2013. febr. 8. 09:12
 7/14 Golan Trevize ***** válasza:

Nézd, olyan alapfogalmakkal nem vagy tisztában, hogy az áramerősség mitől függ.


Úgyhogy abba már bele se menjünk, hogy dinamikusabb lesz-e egy erősítő, ha vastagabb kábellel dugod a konnektorba...


De röviden és tömören, amíg a gyári kábel bármelyik erét nem cseréled a jelenleginél vékonyabbra, semmilyen változást nem fogsz tapasztalni, semmilyen téren sem.

2013. febr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Golan Trevize - Harminc éve tanultam fizikát, és most nincs időm újra megtanulni. Egyébként pont azért kérdeztem, mert fülre azt tapasztalom, hogy igenis számít a kábel keresztmetszete, sőt az is, hogy sodrott vagy tömör, nem beszélve az anyagáról. A minap a kezembe került egy olyan DIY kábel, ahol fázisvezetőnek egy nagyon nagykeresztmetszetű háromeres kettős szigetelésű kábelt használtak, és erre kívülről tekertek rá egy sokkal vékonyabb kéterest nullának, és egy eret földelésnek. nagyon jól szólt, de úgy gondoltam, hogy ez ellentmond a fizika törvényeinek, ezért próbáltam utánanézni, de mivel közérthetően nem találtam semmit, ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt.
2013. febr. 8. 09:35
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Golan Trevize:

Hagyd csak. Először a készülék tápkebelt szokták cserélni különböző mesékkel körlülszőtt tápkábelre, utána a dugaljat, aztán a falban futó vezetéket, utána a kismegszakítót, utána ezeket egy nagy teljesítményű fogyasztóval be is járatják, hogy ne a hájend cucc menjen feleslegesen. Ilyenkor ha az ember hagyja kibontakozni a placebo-hatásra építkező elméletgyártókat, a trafóházon keresztül szép lassan eljutnának addig, hogy milyen olaj kell az erőművi generátor csapágyházába, hogy otthon a hájfáj jobban szóljon :D :D :D


Egy-egy ilyen ezsmefuttatás végén szoktam megkérdezni, hogy az ilyen csillió forintos kábelek a hálózati feszültség nullátmenete környékén, amikor a cucc kizárólag a tápegység pufferkondijából táplálkozik, ugyan milyen módon szólnak bele a hangminőségbe.


Ez egy újabb gumicsont, akin aztán jól elrugóznak egy darabig, szórakoztató figyelni...

2013. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Golan Trevize ***** válasza:

9-es:


"Egy-egy ilyen ezsmefuttatás végén szoktam megkérdezni, hogy az ilyen csillió forintos kábelek a hálózati feszültség nullátmenete környékén, amikor a cucc kizárólag a tápegység pufferkondijából táplálkozik, ugyan milyen módon szólnak bele a hangminőségbe."


Ezt én már lusta voltam legépelni. ;)

2013. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!