Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális mérleg javítható?...

Digitális mérleg javítható? Érdemes egyáltalán javíttatni?

Figyelt kérdés

Soehnle márkájú, kb. 10 éves. Régóta nem működik normálisan.Pedig nagy szükségem lenne rá, hogy rendszeresen mérjem a testsúlyomat.

Elemet is cseréltem benne, de nagyon ritkán használható.Rázogatom, forgatom, néha jó, de többnyire nem.Lehet, hogy nem is mér reálisan akkor sem, ha épp működik.Mit tegyek?



2013. febr. 10. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem is biztos hogy javítható és nem is érdemes. 3000 Ft-ért már ujjat kapsz. (mi ennyiért vettük kb 3-4 hónapja az Auchan-ban)
2013. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fúróferkó ***** válasza:
Ha nem mér pontosan,elemcser után sem,majdnem biztos,hogy az erőmérő cellájával,vagy celláival van gond.van olyan mérleg amiben egy mérőcella van és hagyományos mechanikus mérlegekben alkalmazott függesztővasakkal viszik át az erőt az egy db cellára.Van az (általában üveglapos),aminek a 4 sarkán van 1-1 erőmérőcella és ezeket kötik bizonyos logikával az elektronikus kiértékelő áramkörre.A cellák ár a ,feltéve,ha beszerezhető nagyon magas,tehát nem éri meg javíttatni.Nekem is itt van a szemeteim között egy amit szétszedtem ,lerajzoltam akapcsolását,de nem tudok mit kezdeni.Szépen számolna mindenféle parasztvakító zsírtömeget ,meg mittudoménmit.Elegáns üveglapja van ,talán virágalátétnek,lábasalátétnek terítéshez lenne a legjobb.
2013. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Úgy látom, hogy ajánlatos újat vennem:( Most az a pár ezer Ft-os kiadás sem hiányzik, de szétnézek, s venni fogok.
2013. febr. 10. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!