Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A multiknál a selejttel mit...

A multiknál a selejttel mit csinálnak? Kidobják őket azt annyi vagy megpróbálják javíttatni?

Figyelt kérdés

de ha netán javíttatják, akkor meg jó kérdés h az ember megvegye-e, mert ki tudja ...


mondjuk az egyikről hallottam h azok kivágják szó szerint a kukába az összeset amit visszavisznek, de nemtom máshol hogy van ez. valaki tudja?



2012. dec. 21. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Vissza küldi a gyártónak.
2012. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és a gyártó? javíttatja vagy az mit tesz vele?
2012. dec. 21. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha javitható javitja,természetesen.
2012. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

na csak érted, akkor ezáltal az értékcsökkent lesz ...

most ugyanúgy visszaküldi eladásra, mintha hibátlan új darab lenne?

mert sztem ez se fair így ... az már egy hibás, javított termék akkor és mégis hibátlan újként adja el az üzlet, aztán csoda ha hamarabb bajok lesznek vele

ez tényleg így megy?

hát azért kicsit meglepődtem, nem is tudom, hogy lehetne ellenőrizni, amikor veszek valami drágább elektronikát pl ..

2012. dec. 21. 23:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenhol igy megy. Ebben csak max erkölcsi kivetnivaló van hogy nem szólnak hogy volt javitva vagy cserélve benne valami.
2012. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De szerintem nem is tudják hisz vissza küldték és kaptak helyette másikat ami lehet már éppen egy megreklamált példány.
2012. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tényleg ...

de durva ..


én az OBI-ról tudom, h azok egy az egyben leírják selejtnek, és 2 tanúval lejegyzőkönyvezik a megsemmisítést, ami abból áll, h kidobják a kukába (aztán persze feketén meg visszaszedik, de ez már más kérdés)

2012. dec. 21. 23:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Konkrétan mire gondolsz elektronikai eszközre?

Ezen nincs semmi különös,ma már tömegtermelés van és fogyasztói társadalom, így általában ha visszaviszel egy hibás dvd lejátszót garanciaidőben akkor símán meglehet hogy kidobják és adnak hellyette egy újjat mivel maga a javítási idő és emberek költsége többre rúg egy olcsó eszköznél mintha leírják és adnak hellyette egy másikat, csak a drágább készülékeket éri meg a gyártónak megjavítania de ha megjavította akkor azt kapod vissza hisz ez volt a szerződésben ,a garancia az javításról szól nem feltétlen cseréről.

Más tészta hogy a multik emberei mit meg csinálhatnak pl én vettem egyszer egy új fülhallgatót médiában de gagyinak talátam majd visszavittem 3 napon belül és símán levásárolhattam az árát ,a fülest meg visszacsomagolva újból kitették a polcra ,miután én összefogdostam és a díszdobozát sem volt egyszerű kinyitni szoval meglátszott rajta hogy kinyitották. Gondolom ha a multiban vásárolsz akkor elfogadod hogy a termék nem feltéltenül vatta új.

2012. dec. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát ez az, multinál már semmin nem lepődök meg, de teljesen igazad van. azért a 3 napon belüli cseregarancia sztem jogszabályi kötelezettségük, nem?

én is sokszor járok úgy h akarok vmit venni, de látom rajta h már ki volt bontva, sőt akár használva is...

most ez csak akkor ciki, ha utólag veszem észre, aztán nem hajlandók visszavenni. bezzeg ha ott bent kibontom, még fel vannak háborodva, bár annyira nem érdekel mondjuk.


Néha nap végén amekkora mennyiségű visszavett árut látok, az nem emberi ... ha az mind megy a kukába, azért az durva veszteség nekik, de persze gondolom, elbírják.


Na de vajon a még létező pár kisebb elektronikai bolt is ezt teszi? mert arányaiban neki azért még kényesebb pár darab veszteség sztem.

2012. dec. 22. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!