Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12 éves vagyok, és érdekelnek...

12 éves vagyok, és érdekelnek a műszaki cikkek, informatika Steve Jobs élete, Bill Gates, Mark Zucleberg. Ilyenek. Szerintetek 12 évesen hol kezdjem el? Miket csináljak hogy fejlődjek?

Figyelt kérdés
-

2013. febr. 11. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miben akarsz fejlődni? Életrajkutatásban vagy műszaki tudásban? Ha utóbbi, miben?
2013. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy mivel érdemes foglalkozni:/ minden érdekel ami informatika :)
2013. febr. 11. 19:43
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Az életrajzok olvasásának nem sok köze van az informatikához.

De akkor csináld, amit eddig is csináltál, és kész...

2013. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha infóból/műszaki dolgokból akarsz jó lenni (mert tényleg nem egyértelmű, hogy téged csak lenyűgöz, hogy miket tudtak megcsinálni a nagyok, vagy hogy te is megakarod érteni az egész számítástechnikát) akkor az alapokat érdemes megtanulni, hogyan működik a számítógép (hardveres/szoftveres rész), eddigre már talán lesz egy kisebb alaptudásod és innen mehetsz tovább hardveres vagy inkább szoftveres úton, szoftveres úton ilyen-olyan nyelven programozás, vagy akármi.

Aztán ha majd középsuliba mész akkor érdemes lenne valami jó műszaki suliba menni, bár ha igazán jó akarsz lenni akkor sulin kívül kell tanulnod.

2013. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Kezd java -val, majd c++ c#, html, mysql, assembly. Ha ezt mind mester fokon kened-vágod, tanulj egy kis photo-shopot, és sony vegas-t. Ha ezt már mind tudod, tervezheted a koporsódat.
2013. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Mérnökhallgató vagyok. Mindigis érdekeltek a nagy mérnökök (Edison, Ford, Kandó stb.) életútjai.

Mégiscsak felnéz az ember arra, aki a választott szakmájában nagyot alkotott.

2013. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi;Ti például mennyit tudtatok amikor 12 évesek voltatok,és pl miből tanultatok??? :D
2013. febr. 12. 13:20
 8/11 anonim válasza:

12 évesen? Sötétedésig lehet játszani, este meg nézem a tévét az öcsémmeél :-P

Matekra, fizikára, informatikára mindig tanultam rendesen, de nem azért, mert villamosmérnök akartam lenni (ezt így rendesen csak középiskolában fogalmaztam meg először), hanem azért, mert ezek a tárgyak érdekeltek és lekötöttek.

Élveztem az elsőfokú egyenleteket és az alapszintű mechanikát. A többi meg jött :-)

2013. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Üdv!


Az informatika az nem egyenlő a műszaki cikkekkel. Szóval el kéne dönteni, hogy a valódi műszaki dolgok érdekelnek-e vagy csak a számítógépek.


Ha a műszaki (elektronikai, elektrotechnikai) dolgok érdekelnek, akkor a fizikára rá kell gyúrnod. Ehhez ajánlom Öveges professzor könyveit elsősorban. Általános fizika, de vannak olyan kötetek ami kifejezetten a villamosságtannal foglalkozik. Ha ezen átrágod magad, akkor lehet olvasni 1-1 elektrotechnika\villamosságtan könyvet, itt kifejezetten a gyakorlati részt áttanulni. Ha ez is megy, akkor pedig be kell szerezned egy Elektronika könyvet. (Vagy többet, például antikváriumból. Javasolt szerző: Csopaky Katalin, Molnár Ferenc, Zsom Gyula. És van még egy... valamilyen Csongor (sajnos a vezetéknevére nem emlékszem, de azt tudom hogy középiskolás tankönyveket írt, ami világoskék!)


Én javasolnám, hogy keürld a következő könyveket: Zombori Béla - Elektronika (Műszaki tankönyvkiadó), Kerékgyártó László - Elektrotechnika (Műszaki tankönyvkiadó). Az ő könyveik is használhatóak, de nem túl sok gyakorlati tudást adnak, vagy nehezen emészthetőek.

2013. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2013. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!