Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Full csöves gitárerősítő?

Full csöves gitárerősítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnátok nekem linkelni egy full csöves kb 5-15W-os gitárerősítő kapcsolást?Otthon gyakorlásra építeném.Vagy jobb lenne inkább egy fél csöves,vagy tranzisztoros?

fél csövesből ezt néztem,de miből szedek 230/125V-os trafót?

[link]



2013. febr. 13. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha nincs még komolyabb tapasztalatod építésben semmiképp se csövessel kezdj, mert kinyírod magad.

Trafót más erősítőből vagy csináltatsz.

2013. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"kinyírod magad" ezt pontosan hogyan értetted?
2013. febr. 13. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Úgy, hogy csöves erősítőkben igen magas feszültségek mászkálnak.

Sokkal veszélyesebb, mint egy tranzisztoros.

2013. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én meg márt olyanra gondoltam,hogy felrobban,sugárzás,vagy valami drasztikusabb :D

Arra azért vigyázok,hogy ne csapjam magam agyon.

Majd utánanézek,hogy van-e itthon valamiben megfelelő trafó,másnem akkor havernál csinálunk.

2013. febr. 13. 19:00
 5/11 anonim ***** válasza:
"akkor havernál csinálunk" Egy trafó készítés sem annyi, hogy fogunk egy vasdarabot azt körbehúzzuk rézdróttal. Ha nem megfelelő akkor az is lehet életveszélyes de valószínű, hogy működésképtelen lesz. Gondolom haverod se egy elektromos szakember.
2013. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elektronikát tanulunk és a haverom öregapja és apja is elektroval foglalkozott/foglalkozik+még van egy tekercselőjük is,de azt nem tudom,hogy még működőképes-e.

Nem olyan trafót csinálnék,hogy összeb@szom oszt jó.Szépen lassan megcsinálom,nem sietek sehova.

2013. febr. 14. 18:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem szóltam és nem is oltásnak szántam csak sok sufnimájszter úgy van vele hogy vasdarabot körbehúzzúk a rézzel azt mehet rá a 220-ra. De ha értetek hozzá akkor jól van.
2013. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs,ha kicsit durva volt,csak elég sok itt a kötekedő ember is.Most szépen megyek számolgatni :)
2013. febr. 14. 18:25
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha jól számoltam akkor nagyon vékony rézdrótra lesz szükség

kb 20W primer:230V 0,09A

szekunder:125V 0,16A

Ehhez muszáj lesz tekercselőgépet használni,de holnap kiszámolok mindent most márt túl fáradt vagyok hozzá :D

2013. febr. 14. 21:04
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, ilyen jellegű kérdéseket sajnos itt felesleges feltenni, mert mint láthatod, jönnek az "okosak" akik egyből elkezdenek biztatni, hogy ezt úgyse tudod megcsinálni, meg ez nem olyan egyszerű, blablabla. Igazából nincs ebben semmi bonyolult csak oda kell rá figyelni és precíznek kell lenni. Egyébként ami szerintem jó választás lehet, az a Fender Champ erősítő. Ez egy 5 Watt-os nagyon szuper kis cucc, neten rengeted kapcsolás van hozzá.
2013. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!