Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért világít egy piros lámpa...

Miért világít egy piros lámpa a villanyóránkon?

Figyelt kérdés
égőt cseréltem a konyhában, bedugtam, felkapcsoltam, egy nagy pukkanás és az óta abban a konnektorban nincs áram, viszont a ház többi pontján van, a villany órán meg világítani kezdett egy piros lámpa... mi van ilyenkor? szólni kell a szolgáltatónak? vagy majd magától megjavul? mert volt már ilyen piros lámpás dolog, csak olyankor vihar volt és másnál sem volt áram csak részlegesen...
2013. febr. 17. 22:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
72%

Hiányzik egy fázis azt jelzi a piros lámpa(led).

A villanyóra alatti egyik megszakító/biztosíték kioldott ezt kell visszakapcsolni/cserélni.Biztosíték esetén előfordul hogy nem szakad ki a hibajelző de mégis elégett benne a biztosító szál tehát amelyik nem mutat fázist cseréld ki.(Vagy mindhármat az a biztos).

Ilyen esetben a szolgáltató csak szerelési és kiszállási díj ellenében javít mert a hiba a villanyóra után van tehát a te tulajdonod ezért nem javaslom hogy felhívd őket.

Egyetlenegy egy esetben kell őket hívni ha megszakítód van és hiába kapcsolod fel akkor is kimarad egy fázis mert akkor beégett és cserélni kell ami plombázással is jár.

(émászos vill.szer.)

2013. febr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!