Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pic programozó elkészítésében...

Ben Tyler kérdése:

Pic programozó elkészítésében szeretnék segítséget kérni, csináltatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Szóval lenne egy pic programozó meg is találtam a kapcsolási rajzot hozzá, csak elég kezdő vagyok a műszaki dolgokban, ezért szeretnék segítséget kérni!


Maga a rajz itt látható nekem az kellene ami az első oldalon van: [link]


csak nem tudom mik kellenek hozzá rajzon le van írva de én sajnos nem tudok rajta eligazodni!!!


Ja és hogy mihez is kellene szeretném meglepni a páromt egy kis különlegességgel ami egy propelleróra lenne aki esetleg nem ismerné tudok neki linket mutatni, és hogy miért neki szeretném mert mikor nézegettem nagyon megtetszett neki!!!


Nekem az is megfelel ha megmondja valaki mit vegyek meg és elmondja mit hogyan csinálja,vagy meg veszem és elküldöm neki elkészíti kifizetem neki a munka díjat is!



2013. márc. 3. 01:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Látszik a képen, hogy az egészet egy univerzális nyáklapra tették ( ez a nyák különálló forrszemekből áll ).


Mint ez: [link]


Szükséged van ez 18 lábas IC foglalatra ( amit a fotó jobb oldalán látsz )


1 db BC547 típusú tranzisztor ( a fotón középtájt az a fekete, a áramköri rajzon pedig ilyesmi: [link] )


1 db D5V1 típusú Schottky dióda ( kis kék háromszög S alakkal a csúcsán, ill. a fotón a pici narancssárga, aminek az egyik vége fekete )


Ezen kívül kettő ellenállás kell, azt hiszem ez egyértelmű.


És egy ELKO ( elektrolit kondenzátor ). Vigyázz! Ennek van polaritása, ha rosszul kötöd be azonnal felrobban, és szétfröccsen a sav!!!


Ez nem a reklám helye, de pl. a hestore.hu-ról könnyen beszerezhető, vagy a farnell.com-ról is.


Sok sikert!

2013. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezzel mér eltudok indulni ! És köszönöm az oldal linkeket nagyon jók !


Kicsit laikus vagyok azért tettem fel a kérdést! És köszönöm a választ!

2013. márc. 7. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!