Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Építettem egy polisztirol...

Építettem egy polisztirol vágó gépet. Az elektronikánál van egy kis gondom. Kell ellenállás a kanthal huzal elé?

Figyelt kérdés
Van egy 24V 250VA-s trafóm az áramerősség szabályozására potmétert használnék. Arra lennék kíváncsi, hogy 0,6mm kanthal ellenállás huzalt vettem, kell-e elé ellenállást tennem vagy csak simán bekötöm?

2013. márc. 9. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy gondoltad a szabályzást? Ha a potméter egy áramgenerátort vezérel, akkor nem kell elé ellenállás. Ha egy kicsit bővebben írnál a "vezérléséről", az jó lenne.
2013. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még a vezérlést nem találtam ki! Tételezzük fel, hogy csak a trafó van nincs semmilyen vezérlés! Akkor gondolom kell ellenállás a huzal elé!?
2013. márc. 9. 16:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem ha fixre kötném rá a huzalt a 24V-ra akkor nem melegedne a szál csak szikrázna. Jól gondolom?
2013. márc. 9. 16:16
 4/7 anonim ***** válasza:

De melegedne, nem csak szikrázna. Ellenállás semmiképp nem fog kelleni, a kanthal is ellenállás. De vezérlés nélkül nem használhatsz, csak egy adott méretű darabot. Egyébként vagy elégne, vagy nem lenne elég hosszú.


Viszont ha állíthatóvá teszed a feszültséget, akkor már a huzal hosszához belőheted a megfelelő hőmérséklet. [link]


Ez a kapcsolás egy 2n3055-ös tranzisztorral tökéletesen elég lenne neked. Graetz hídnak egy ilyen megfelel:

[link]


Ha bekötöd a huzalt, akkor gyakorlatilag 0-tól elkezded emelni a feszültséget addig, amíg a kanthal huzalod már elég meleg.

2013. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jav: Vagy elégne, vagy nem lenne elég meleg.
2013. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm a válaszokat. Értek mostmár mindent.
2013. márc. 9. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, ha esetleg még lenne kérdésed, akkor írj, akár privátban is, szívesen segítek.
2013. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!