Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » TP-Link Routerek közül milyen...

TP-Link Routerek közül milyen tulajdonság számít abban, hogy mekkora a hatótávolsága?

Figyelt kérdés
Nem találtam m-ben kifejezett hatótávolságot a leírásnál. Látom hogy vannak különböző antenna számúak és egyéb eltérések a modellek között. Ami régen volt, az a lakásban pl volt h egy helységig már nem ért el, vagy nagyon rosszul. Hogy tudom kiválasztani, hogy melyik az amely biztos jó jelet nyújtana az egész lakásban?

2013. márc. 15. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az antenna száma is számít. Nekem Tp 941 van,100m2-es házban jó ,sőt még a háztól kb.20-30 méterre is stabil a jel.
2013. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Legfőképp az antenna nyeresége (dBi) számít. Persze az antennák száma is sokat jelent e-tekintetben, de a MIMO technológiát inkább a sebesség növelés, és az egyenletesebb, zavarmentesebb jel miatt találták ki.


Mostanában nem nagyon mernek a gyártók méterekkel dobálózni, hiszen a hatótávolság erősen függ az egyéni környezetektől pl.: Több Wi-Fi router a közelben, egyéb elektromágneses zavaró tényezők, falak, tereptárgyak anyaga, vastagsága, sűrűsége, stb.

2013. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Megfigyelésem szerint a tp-link vr542g -ből is a régebbi fajta 9V 0.8A -os változat igen nagy hatótávval bír a 0.6A-es modellekhez képest... Személyes megfigyelés és ez a típus csak 54Megabites... továbbá nem volt probléma a wr340gd-s routerrel sem... Gyakorlatban méréssel az 542G egy fix pontban 25dB -es fix jelet produkált míg egy 741ND csak 8-13dB-t ugyan abban a pontban... ez nem lehet véletlen az új szabvány szerint vissza van véve a teljesítményük vagy ennyit számít a 0.8A és 0.6A közötti 200mA-es különbség... 2 antennás router is ugyan azt a 8dB körüli értéket hozza...
2013. márc. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!