Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a domain név módositás?

Mi a domain név módositás?

Figyelt kérdés
Pontosabban mit foglal magába a domain név módosítás?
2009. szept. 16. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok benne biztos, de úgy tudom hogy a domain név az maga a weboldal címe. Tehát pl www.gyakorikerdesek.hu-ban a gyakorikerdesek a domain, és ha módosítani akarnák lehetne belőle pl www.gyik.hu

De nem biztos, ne vedd 100-ra, majd jönnek okosabbak tőlem :)

2009. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A domain név a www.gyakorikerdesek.hu esetén a gyakorikerdesek.HU, ugyanis a domainnak a TTL nélkül nincs értelme. Viszont a domainnek NEM része a www.

A domain módosítás pedig nem arra vonatkozik, mint amit előttem írtak. A gyakorikerdesek.hu domaint gyik.hu-ra nem lehet "változtatni". A gyakorikerdesek.hu-t fel lehet mondani (azaz visszaadni a domaint), majd regisztrálni a gyik.hu-t, új domainként. (Már ha az még szabad.)


A domain módosítása azt jelenti, hogy a domain ADATAIBAN eszközölnek változtatást.

Így pl. a domain tulajdonosának nevét, címét, elérhetőségét, a kapcsolattartó nevét, címét, elérhetőségét, az műszaki admin nevét, címét, elérhetőségét, esetleg módosítható a domain MX rekordja (ez a levelezésért felel), módosíthatók a domainhoz tartozó DNS-ek, a domainhez tartozó IP (ez határozza meg, hogy tulajdonképpen hol is van a tárhely), tehát a domain adminisztrált adatait lehet megváltoztatni.

[link]

Ezen a címen tudod ellenőrizni egy domain adatait. Ezekben lehet változtatni.

2009. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Az előzőben a TTL-t értsd TLD-nek, nem tudom, hogy miért TTL-t írtam :) (TLD: Top-level-domain, legfelső szintű tartomány).
2009. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
TTL, talán ez a testületi 30.000 Ft-os lebírálá sjutott eszedbe?:) Asszem azt rövidítik TTL-nek.
2009. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy 0%-os a válaszom, miközben én csak segíteni akartam. Direkt odaírtam hogy NEM BIZTOS, hogy nehogy félreértés legyen belőle. :(
2009. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jah és első ne aggodj én felfele pontoztalak téged is. :) Tudom, hogy segiteni akartál. :)
2009. szept. 21. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!