Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora ellenállás kell? Vagy...

Mekkora ellenállás kell? Vagy valami más szükséges?

Figyelt kérdés

~4,2 V-ból kellene kb. 3.2 V-ot csinálni, de nem tudom mekkora ellenállás kell ami elvégzi a feladatot. Kb. 8 mA áramot vesz fel a fogyasztó.

A másik lehetőség, hogy 2.6 - 2.8 V-ból csinálok 3.2 V-ot.

Az első egyszerűbbnek tűnik, de egyik esetben sincs ötletem.

Van valami képlet amivel ki tudom számolni a szükséges ellenállás értékét?



2013. márc. 30. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ohm törvény! R=U/I

A másik lehetőség(2.6-2.8-ból 3.2-t) felejtős!

2013. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 30. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarsz sorba kötni két diódát? Azokon 1,2 V esik, bár így végeredmény 3V lenne, nem 3,2.
2013. márc. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdés feltevés rossz. Nem ellenállás, hanem ellenállások kellenek. Az első kommentelő pedig félrevezet, ugyanis nem Ohm törvénnyel, hanem Kirchhoffal kell nekiállni a feladatnak.


Kirchhoff hurok törvény, amiből a feszültségosztó képlet következik.


Két sorba kötött ellenálláson ugyanakkor áram folyik, de a nagyobb ellenálláson nagyobb feszültség esik ( Ohm törvény ).


Tehát a válasz: Igen, van képlet. Ez a feszültségosztó képlet. Tanácsos ellenállás helyett azonban diódát használni, mert kevésbé veszteséges a letranszformálás.


Egy diódán mindig ugyanakkora feszültség esik. Létezik Dióda, aminek kb. 1,1 Volt a nyitófeszültsége, ezért ha három ilyet sorbakötsz, és eléjük teszel egy ellenállást, akkor a három diódán összesen garantáltan 3,3 Volt lesz.


Sok sikert!

2013. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok képben az elektronikában, hogy kitaláljam miért szükséges a 3 diódához még egy ellenállás is, továbbá nem tudnám mekkora értékűt kellene használnom, de már nem lényeg. Kitermeltem 2 diódát egy panelből és szereztem még egy alkatrészt ami ma lett meg. Összeraktam, 3,3 V jött ki, nekem eddig megfelel és a fogyasztó sem panaszkodik rá. Remélem hosszú távon sem fog. Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2013. ápr. 12. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!