Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Éjszakai fotózás, mit, hogyan?

Éjszakai fotózás, mit, hogyan?

Figyelt kérdés
Városi képeket szeretnék készíteni (pl.: hidak, Hősök tere, stb.), érdekelne, milyen záridővel, illetve rekesszel érdemes fotózni, valamint mi a kettő közti összefüggés az éjszakai képeknél. Minden tanácsot szívesen fogadok, köszönöm!

2013. ápr. 7. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Hiába mondunk mi itt bármilyen értéket, kizárt dolog, hogy pont az pont ott működni fog és szép végeredményt hoz majd. Az expozíciós beállítások(rekesz,záridő,érzékenység) illetve és azok összefüggései, képre gyakorolt hatásaik ugyanazok éjszaka mint nappal, ezeket tanuld meg először és utána már magadtól is tudni fogod, hogy mit kell használnod.
2013. ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Biztos vannak azért olyan tanácsok, amik hasznosak lehetnek.
2013. ápr. 7. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban ennyi: használj állványt, vigyázz a felszerelésedre, lehetőleg ne menj egyedül, legyen nálad önvédelmi eszköz és nem árthat egy láthatósági mellény sem.


Ami a beállításokat illeti: kísérletezz, olvass utána, tapasztald ki az összefüggéseket. Enélkül nem megy. Minden attól függ, hogy milyen fotókat szeretnél csinálni, ezt neked kell eldöntened és ha ez megvan és már tudod, hogy azt kb. milyen beállítások használatával érheted el akkor indulj el fotózni.

2013. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na, látom a segítőkész szaki megszólalt... ;)

Éjszakai fotózásnál valóban elengedhetetlen az állvány, mert hosszú zárral fogsz dolgozni.

Pontos értéket valóban nehéz mondani, de tovább megyek tanult kollégámnál, és adok pár tippet:)

Mindenek előtt ott kezdődik a dolog, hogy a megfelelő ISO-t válaszd. Én éjjel-nappal igyekszem 400-800 között maradni, főleg, ha van időm egy képpel pepecselni.

Rekeszt úgy válassz, hogy mit akarsz kihozni a képből. Ha szeretnéd, hogy csak egy pont legyen éles, a többi elmosódott, akkor használj tág rekeszt, ez viszonylag "gyors" záridőt fog eredményezni. Ha mindent élesben szeretnél, akkor 8-11 közé rekeszelj, de itt már legalább 10 másodperces expóra számíts, és ide már mindenképpen kell az állvány.

Fontos, hogy szerezz be egy távkioldót, ugyanis hosszú expónál az exponálógomb lenyomása utáni rezgés csillapodása elég sok időt vesz igénybe, és kíméletlenül elmossa a képeidet.

Ha túl sötétek a képek, használj hosszabb záridőt, vagy tágabb rekeszt, kísérletezni kell, de idővel meglesz az eredménye :)

2013. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok! Ne olvasson utána, ne tanuljon, próbáljon azután menni amit Te (amúgy részben tévesen) mondtál neki. Elkezdtél neki vázspecifikus érzékenységértékeket megadni és félig leírtad neki, hogy mi mit csinál, a végére pedig odabökted neki azt amit én is leírtam. Többet ártottál mint használtál vele.
2013. ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gergoap ***** válasza:

"Én éjjel-nappal igyekszem 400-800 között maradni, főleg, ha van időm egy képpel pepecselni"

Kicsit elmosolyodtam. :-)

Nappal ISO 100-200-at kell használni, éjjel is, ha szép zajmentes képet akarsz lőni! :-)

2013. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha öt-tíz éves vázzal dolgozol akkor persze. Egy mai FF dSLR váz típustól függően 6400-12800 között használható végeredményt ad, minimális zajszűrés mellett is. :)
2013. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gergoap ***** válasza:

Én még nem láttam olyan gépet, ami ilyen magas érzékenységeken jó képet adna. Általában mindegyiket ISO800-ig érdemes használni. A Pixinfo.hu-n rengeteg tesztképet lehet letölteni és ISO1600-tól mindegyik szépen zajosodik és mossa a részleteket.

A fő kérdésre válaszolva: F/8-F/10 blende, záridő 1-30s, ezt neked kell látnod a hisztogrammon, hogy nem-e túl világos, vagy sötét a kép.

2013. ápr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5D Mark II-t használok, helyesen exponálva ISO6400-on A3-ig kacagva nagyítok.A Mark III simán hoz rajta 1FÉ-et ISO-ban, a D800 a felbontás miatt nem releváns, de feljebb, az egyszámjegyű csúcsvázakat ennél magasabb érzékenység mellett is használják.
2013. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
jókat nevetek itt a 800 as iso tartományotokon mindenkinek jók a megvilágításai :D én vadakat fotózom így érthető hogy 1000 alatt ritkán nyomok
2013. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!