Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fejhallgatót vegyek...

Milyen fejhallgatót vegyek rock/metal zenéhez?

Figyelt kérdés

Alapvetően otthon szeretném használni és egy galaxy s3 ( jó minőségű mp3 néha lossless) hajtaná meg (néha a TV vagy a laptop).

Elsősorban zenehallgatásra kellene. A stílus alapvetően rock/metal. A teljesség igénye nélkül: Nightwish, Rhapsody, AC/DC, Avantasia, Helloween, Iced Earth, Iron Maiden, Tankcsapda stb.

Jó lenne ha 15.000-ből kijönne, de ha indokolt 25-ig is elmehet.

Vezetékest szeretnék. Ha headset is egyben az jó, de nem feltétel.

Circumaural fejhallgatót szeretnék, elég kicsi a fülem.

Alapvetően kiegyensúlyozott hangzást szeretnék, mivel a zenéimben a mélyek (jó kis basszusszóló) és magasak (mikor Rob Halford sikoltozik) is fontosak.

Ajánlották ezeket:

Beyerdinamic DT 235 kb. 16e

Sennheiser HD 449 kb. 25e

Sajnos nem tudom egyiket sem meghallgatni.

Előre is köszi a segítséget.



2013. ápr. 7. 19:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A sennheiser hd 449 ugyanabban az árban van, mint az srh440 és úgy tudom azt direkt hordozható lejátszókhoz tervezték. Az Srh440-nel összevetve milyen szerintetek?

Illetve még egy kérdés. Mi helyzet célzottan hard rockra tervezett cuccokkal pl. Motörizer? Ez csak parasztvakítás?

Előre is köszi a válaszokat. Ígérem hamarosan veszek egy fejhallgatót és leszállok rólatok :-)

2013. ápr. 11. 20:33
 12/15 anonim ***** válasza:

Sennheiser HD449 elég jó, de abba sem olyan nagyon durva a basszus, kb SRH440-el van egy szinten.

Van benne basszus, jól is szól, csak nem olyan nagyon durva, bár inkább elektronikus zenénél hátrány az.

Egyébként nem tudom mennyit akarsz rá költeni, de 25-30k körül vannak ezek, amiket írsz, ha tudsz külföldről rendelni, akkor Audio-Technica ATH-M50-et nézd meg, 30k-ból simán kijön, és szimplán a legjobb fejhallgató 150 dollár körüli árkategóriában.


Motörizer-t meg inkább hagyjuk is.


Tehát ha van rá pénz/tudsz rendelni külföldről mindenképp Audio Technica, ha kicsit olcsóbban és itthonról is beszerezhető fejhallagtót akarsz akkor pedig Sennheiser HD449 vagy Shure SRH440, hatalmas különbség nem lesz.

2013. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ebből a háromból lesz valamelyik.
2013. ápr. 12. 16:41
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha 30k körül be tudod szerezni az Audio Technica-t, akkor szerintem nincs min gondolkozni.

De egyik sem fog szarul szólni, csak az M50 az már egy másik kategória.

2013. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ha akg-t veszel akkor szerintem vagy K514 MK II (15 000), vagy K618 dj (25 000). Mindkettőm volt már és melegen ajánlom őket.
2013. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!