Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » AC-DC adapterrel elem töltés?

AC-DC adapterrel elem töltés?

Figyelt kérdés
Találtam egy ac-dc adaptert amint lehet állítani a feszültséget és hogy minuszos vagy pluszos legyen. Vannak rajta különböző csatlakozók, köztük egy olyan is, amivel 9 voltos elemeket kell csatlakoztatni. Először megkérdeztem tesómat és apát hogy mire jó az, azt mondták nem tudják, talán elem töltő. Rá dugtam a 9 voltos elemet, aztán az adaptert be a konnektorba. Így volt pár órán keresztül, mikor észrevettem, hogy az elem durván felmelegedett. Le akartam húzni, de féltem, hogy meg ráz. Kihúztam az adaptert, az elemet meg próbáltam lepiszkálni egy csavarhúzóval, de amint hozzáért mind a két pólushoz a csavarhúzó, szikrázott egyet. Gondolom az elem nem töltődött fel. Milyen következményei lettek volna ha tovább rajta hagytam volna? Az elemmel most mi a helyzet? Totál kinyírtam? Még mindig meleg.

2013. ápr. 7. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elem NEM tölthető. Ha két pólust összeérintesz, akkor rövidre zárod, a szikra normális. Komolyan, a fizikaórát átaludtad?

A töltéshez külön elektronika kell, egy adapter nem elég. Az a csatlakozó arra való, hogy olyan eszközt hajts meg vele, amit egyébként 9 V-os elemmel kellene. Pl.: rádió.

2013. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha csak csatlakozók vannak rajta, illetve bele lehet tenni az elemeket akkor igen egy töltöt találtál, de elemet nem hanem akumlátort lehet tölteni (lehet kapni elektronikai boltokban ill szupermarketekben) de ha csak csatlakozók vannak akkor egy olyan adaptert találtál amit elemek helyett lehet használni rádióhoz, mp3-hoz, discman-hez stb.
2013. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elemet nem töltünk, ez alap. Csak akkumulátort.

Az a "9 voltos elem csatlakozó" azért van rajta, hogy lehessen az adapterrel működtetni amúgy 9 voltos elemet használó készüléket, például régi orosz "Szokol" kisrádiót. (emiatt jó eséllyel még a feszültség is fordítva került az elemre, de amúgy mindegy, elemet nem töltünk)

2013. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vazeratti gyorsabb volt. Becsszó, amikor elkezdtem írni, még nem volt válasz.
2013. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy Vazeratti mondta, az a csati nem töltésre való! Ráadásul elemet nem lehet tölteni!

Akkumulátort lehet tölteni (Amire "rechargeable" van írva), és azt is csak aksitöltővel. Az adapter nem töltő!


"Milyen következményei lettek volna ha tovább rajta hagytam volna?"

Felforrósodik és szétdurran. Jobb esetben "csak" szétnyílik, de lehet utána takarítani így is, úgy is. Hogy az adapter hogy bírja, azt nem tudom, de nem is próbálnám ki.

2013. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!