Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv! Lenne egy amatőr kérdésem...

Baking kérdése:

Üdv! Lenne egy amatőr kérdésem. Adott egy 12 V-os 10 A szivargyújtós pumpálásra való kompresszor. Bringa pumpálásra szeretném használni autó nélkül 220 v- ról. Egy Pc táp segítségével. Ez működőképes elgondolás?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ha a zöldet a feketével rövidre zárom beindul. Aztán a +12 V (citromsárgára) és egy feketére kötöm akkor jó lehet?

2013. ápr. 8. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg, h a PC-d tápja tud-e 12V-on 10A-t. Általában a tápegységen feltüntetik az egyes kimenetek terhelhetőségét.
2013. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elvileg tudja.
2013. ápr. 8. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:
nem fog menni, de ne is próbáld, a tápot nem arra tervezték, hogy ekkora megterhelést elbírjon, inkább álj oda mellé az autóval, vagy egy autós aksitöltôvel pròbálkozz, de ez a cucc csak hazavágja a tápot
2013. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor már csak a kompresszor induló áramával lehet gond, mert az többszöröse is lehet az üzemközbeninek.
2013. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de elméletben müködhet, ha sikerül oszd meg velem :)
2013. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

néhány másodpercre már kipróbáltam.

Felbőg a kompresszor és fúj is.

Majd tesztelem otthon.

Ha táp tönkremegy nem nagy gond. Már úgyse használom :o)

2013. ápr. 8. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:

ha tönkre megy a ventillátorát küld el nekem postán (gyüjtöm) :P


pár másodpercre okè, én huzamosabb használatra gondoltam :D, de lehet, hogy kibírja elméletben, ha már elindult mennie kell, mert ahogy azt elöttem is mondták, induláskor nagyobb a teljesítmény felvétele

2013. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én így használtam egy 450W-os táppal, több hónapig. Aztán a gagyi motor csapágyas lett, és kidobtam.:)
2013. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megvolt az első teszt.

kb 5 percig használtam.

Felfújtam a bringa kerekét.

Majd megírom meddig bírja :)

(Egyébként 300 W-os)

2013. ápr. 9. 09:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jobbfajta tápod van, nem kell aggódni. Ezek áram- és hővédelemmel vannak ellátva. Túlterhelés/melegedés esetén lekapcsolnak.
2013. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!