Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Otthon kicseréltem az összes...

Kókuszjoe kérdése:

Otthon kicseréltem az összes villanyvezetéket, de védöföldelés nincs. A villanyóra feletti fészekhez jön 1nulla,1fázis es 1 vastag különálló piros vezetek. Két nulla jönne be?

Figyelt kérdés
A vastag piros vezeték lenne a védöföldelés?

#Védöföldelés #régiházban
2013. ápr. 14. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen piros a földelés.
2013. ápr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Olga néni ***** válasza:
Régen a mai, szabványos zöld-sárga helyett használták a piros színt.
2013. ápr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem mondani hogy ezt a piros alu vezetéket használtam fel mint "0" és müködik minden.
2013. ápr. 16. 16:06
 4/9 norberto79 ***** válasza:
Nálad nem két nulla jön be, te jó ég ha már újrahuztad normálisan kellett volna, adtál a szarnak egy pofont. Ugyanolyan veszélyes.
2013. ápr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem mégegyszer és eléggé összezavarodtam,mert mikor elkeztem újrahúzni akkor ez a piros régi vezeték nem volt sehova kötve,a házban a vezetékek kb 50 évesek voltak és nemtom régen nem kötöttek be földelést?Mi célt szolgálhat ez a piros vezeték?A 0 és ezta piros drótot osztottam el mint 0 müködik rendesen.De ha ez volna a földelés akkor elvileg nem tudnám használni mint 0 igaz???Kérem segitsen valaki!
2013. ápr. 19. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb miután elolvastad válaszom hogy hívsz egy szakembert és abbahagyod a barkácsolást mert azon kívül hogy balesetveszélyes még roppant tűzveszélyes is az ide-oda kötözgetés mindenféle alapok nélkül!

Nos az a piros vezeték biztos hogy valamikor a földelésnek készült-régen ez volt a szabvány színjelölés.

Most azért tudod nullának használni mert össze van kötve a nullavezetővel valahol,ahol nem látod(amúgy rendben van így szabványos) és így tud rajta áram folyni-esetleg de kicsi rá az esély lehet olyan földelési értéked van hogy földön keresztül záródik az áramkör ezért működik.

Ám ezt a megmaradt régi vezetéket semmiképp ne használd földelő vezetőnek mert nem tudhatod hogy össze van e kötve földelő szondával, nem tudhatod hol és milyen kötés lehet rajta.Lehet hogy pont így fog hibafeszültség kerülni egy berendezésre ami majd jó földhözvág miatta.

Új rendszernél amúgy is illik új szabványos földelést telepíteni-bár én azt is kétlem ezek után hogy az új magad építette rendszerben minden szabványos és biztonságos!

(vill.szer.)

2013. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,és inkább hivok szakembert és átnézi rendesen.
2013. ápr. 23. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Fázisról és földelésről is működnek a fogyasztók,de ez nem jelenti azt hogy be szabad kötni nulla helyett a földelést.
2013. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy a piros veszélytelen, azt sosem szabad biztosnak venni, mert a pirosat használták egy időben fázisvezetőnek is.
2015. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!