Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fizikai kísérletet...

Milyen fizikai kísérletet tudnátok csinálni fülhallgatóval?

Figyelt kérdés
Van valami olyasmi, hogy ha a 2 vége közel kerül egymáshoz akkor taszítják egymást, mert mágnes van bennük. Erre gondoltam, de nem tudom, hogy mi történik közben és miért van bennük mágnes. Kérlek segítsetek, holnapra kéne.

2013. ápr. 18. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon alap dolog pedig, de nem baj, nem ítélkezek, lehet fiatal vagy és még nem tanultad.


Nem nagyon akarok most írni, remélem beszélsz angolul, mert akkor itt leírják röviden és hosszabban is:

[link]

[link]


Ha mégsem beszélnél angolul lefordítom.

2013. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném, ha lefordítanád, mert az angol tudásom elég csekély sajnos.:S
2013. ápr. 18. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Rövidített változat:

Van egy "normál" mágnes és egy tekercs a fülhallgatóba/akármilyen hangszóróba. Ha egy tekercsen elektromosságot vezetünk át, akkor az mágneses lesz, "elektromágnessé változik".

amikor a tekercsen áram megy át, megváltozik a mágnesességének a polaritása, és ilyenkor taszítja (vagy éppen vonzza) magát a normál mágneshez.

Mivel a tekercs egy membránra van kötve, ezért az a membrán is mozog ki/be, amivel megrezegteti a levegőt, ez ugye hanghullámokat hoz létre. Elektromos impulzus meg folyamatosan váltogatva hol van hol nincs, tehát másodpercenként több ezerszer távolodik és közeledik a membrán, így jön létre amit te is hallasz.


Nagyjából ennyi. Egy-két helyen lehet furcsán magyaráztam el, próbáltam leegyszerűsíteni, de ennek következményében lehet túl egyszerű lett.

2013. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagy segítség volt!:)
2013. ápr. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!