Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos gitár vs elektromos...

Papa777 kérdése:

Elektromos gitár vs elektromos gitár?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve vettem egy Squier Fender Strat gitárt, egy Roland Cube 15xl erősítővel. Mivel panelban lakom, nem volt lehetőségem maxra kitekerni, de ma kivittem a telekre,és mit ne mondjak, kellemesen csalódtam a hangjában, azt hittem be fog sípolni, de igen szép tisztán szólt. Szerintetek ha ugyanebbe a Roland cube 15xl erősítőbe esetleg egy Les Paul gitárt dugnék, (ami nekem sosem lesz:)), teljesen más lenne a hangzás? Lehet hogy hülye kérdés, de csak azért vagyok kíváncsi, hogy vajon azonos erősítőnél is lehet e más hangzás csak azért, mert a gitár teljesen más.

2013. ápr. 20. 17:55
 1/4 anonim válasza:
Egész biztosan valamivel masabb lesz.
2013. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A jelenlegi gitárod valószínűleg s/s/s kiosztású, vagyis három egy tekercses hangszedővel szerelt. Az Lp kópiák h/h kiosztásúak, ami azt jelenti, hogy két darab dupla tekercses hangszedő figyel bennük. A két gitár hang közt, azonos erősítő esetén is ég-föld a különbség.


http://www.youtube.com/results?search_query=stratocaster+vs+..

2013. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszotokat!
2013. ápr. 21. 15:56
 4/4 anonim válasza:
Biztosan van :) Nekem Ibanez Gsa60-as gitárom van, barátomnak Cort, olyan erősítővel, mint a Tied. Eközött a kettő között is lehetett különbséget hallani, a Les Paulra én is kívácsi lennék! :D
2015. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!