Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rublinlézerben feltöltött...

Rublinlézerben feltöltött kondenzátort sütnek ki villanólámpán keresztül. Keress olyan forrást ahol megtudhatod, hogy mekkora kapacitású kondenzátort használtak, és mekkora feszültségre töltötték fel. Mekkora energiát tárolt egy ilyen kondenzátor?

Figyelt kérdés

#energia #feltöltés #használat #kapacitás #Rublin #lézerben #kondenzátort #villanólámpán #feszültségre
2013. ápr. 21. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Rossz helyre írtad a kérdést.

[link] a barátod.


Több lépésben el lehet jutni a célig. Ha már tudsz egy konkrét villanócső típust, amit lézerhez használtak, fogsz találni hozzá való elektronikai kapcsolást is, leírással. Ebben már benne lesznek a válaszok a kérdésedre.

A kondenzátorban tárolt energia pedig fizika. Q=C*U, Töltésmennyiség = Kapacitás szorozva feszültséggel.


Ha a gép előtt töltött idődből csak húsz percet erre a kérdésre szánsz, a kérdés feltevői által elvárt szinten lesznek információid. Megválaszolni nem fogom helyetted, kérem más se tegye.


Ne adj halat az éhezőnek, hálót adj, és tanítsd meg halászni!

2013. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
úristen. a képletet én is tudtam gondoltam, hogy valaki aki ért a fizikához az segít, mert a neten nem találtam konkrétan ilyet
2013. ápr. 26. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!