Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A villanyóra kismegszakítója...

Kókuszjoe kérdése:

A villanyóra kismegszakítója 16 A-os, ez után csak 1 db 16A olvadóbiztositek van az összes áramkörre, beépithetek több kismegszakitót? Ha igen akkor, lehet minden áramkörre? Mindenhova 16A-es kell? Mindenhova 1,5-es réz vezeték megy.

Figyelt kérdés
Minden áramkörre lehet kismegszakitót kötni?

#kismegszakító #áramkörre
2013. ápr. 27. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha egy fázis van akkor hova akarsz megszakítót tenni?Megszakítót csak a szolgáltató építhet be!
2013. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a villanyóra kismegszakitójat akarom kicserélni,hanem a mért vezeték elsö automatáját,és mivel csak 1 ijen van az egész házba,elosztószekrény nincs,vezetékek régiek,igy felújitatom az egész eleltromos hálózatot.Én azért tettem fel kérdéseket mert 1-2 dologgal szeretnék tisztába lenni mielött hivom a villszerelöt.
2013. ápr. 27. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Akár minden helyiségnek,minden dugaljnak tehetsz saját megszakítót,úgyis most ez a divat,fogyjon a kismegszakító az üzletben,meg legyen munkája a villanyszerelőnek,amúgy semmi értelme bonyolítani.Ami a villanyóránál van az tökéletesen elégséges,egy évben egyszer el tudok az óráig sétálni hogy visszakapcsoljam.Igen,még sötétben is.
2013. ápr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha túl sok felesleges pénzed van,inkább az 1,5-ös vezetékeket cseréld 2,5-re,annak legalább van értelme.
2013. ápr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem,de ha a villanyóra kismegszakitója 16A,akkor ha felszerelek több megszakitót azoknak is 16 A nak kell hogy legyen?Vagy lehet esetleg 10 A pl:a világitásnak.
2013. ápr. 28. 08:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van.Azon belül is van gyorsabb,lasabb,méglasabb kioldású megszakító,ezt az amperszám utáni betű jelöli a megszakítón.Az A jelű a leggyorsabb ,a C,D több másodpercig is elviseli a túlterhelést.Ügyelni kell a lépcsőzetes kiépítésre.De ismétlem,semmi értelme lebutítani a rendszert,legyen a wc-ben is ugyanaz az áramerősség ami adott a villanyóránál,csak jó vastag vezeték menjen mindenhová,ez a lényeg.Honnan tudod előre azt hogy néhány év múlva nem-e a legtávolabbi helyiségbe kerül egy nagyobb fogyasztó? Akkor megint áthúzod a lakást,kicseréled a megszakítókat? Egy egyszerű vasaló vagy olajradiátor is kimeríti a 10 ampert és akkor mást már nem is tudsz használni.Más lenne a helyzet ha a villanyóránál 25 vagy 32 amperes lenne,akkor van némi fantázia a lépcsőzetes kiépítésben,de 16 ampert tovább butítani?Gerincvezetéknek 6,leágazásoknak 2,5 négyzet mm.Ez bombabiztos,és néhány ezer forintba kerül csak.
2013. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ,tudom hogy nem idevaló kérdés de 1 villszerelö mennyiért épiti ki az EPH hálózatot?
2013. ápr. 28. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom,ha nagy felújításba kezdessz akkor először is cseréltesd le a szolgáltatóval a megszakítót 32 amperesre,ez elméletileg ingyenes.Utána jöhet a lépcsőzetes kiépítés,25 majd 20 végül 16 amperes megszakítókkal,a 10-est felejtsd el.
2013. ápr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
előző: Nem ingyenes mert jelenleg a kérdező csak 16A fizet és csak annyit is tud használni de ha 32-t kér akkor több amper áll rendelkezésre ezért drágább.Remélem érthetően fogalmaztam
2013. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!