Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rossz a videókártyám hűtése...

Rossz a videókártyám hűtése vagy ez szimplán ilyen?

Figyelt kérdés

Adott egy gép amiben Asus Radeon EAH4850-es videókártya van. Van pár játék amit játszani szeretnék, DE: 5 perc hígfolyamatos play után fogja magát és elkezd akadni a játék. Ez azért fura, mert a gépigényem megvan mindegyik játékhoz. Próbáltam a grafikát állítani, de ugyan ez történt. Én a videókártya hűtésére szavazok, hogy az a rossz. Alap járaton 75-80 fok között van, terhelve 85 fok. A Catalyst centerrel próbáltam a ventit kapcsolgatni magasabbra, de nem segített. Lement 70 fokra,de ugyan úgy akad. (meg állítólag ez a kártya ilyen forró). Valakinek van vmi ötlete?


Játékok: Prince of Persia The Forgotten Sands

Alice the madness returns

Tom Clancy's Splinter cell

Egy GTA San Andreas normálisan megy



2013. ápr. 30. 17:48
 1/10 Vortrex ***** válasza:

Én is a hűtésre tippelek. Anno egy barátom videókártyájára szereltem egy ventilátort és megszüntette az akadozást.

Gép oldalát vedd le és kapcsold maxra a ventilátort, esetleg portalanítsd le a kártyát. Kapásból ezt lehet a leghamarabb megcsinálni, talán ettől jobb lesz.

2013. ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszike, már letakarítottam. De attól nem megy tönkre, hogy maxon van a hűtés?:)Meg elvileg ez ilyen "meleg" kártya...
2013. máj. 2. 22:32
 3/10 Vortrex ***** válasza:
Dehogy megy, attól nem lesz baja, ha üzemi hőmérséklet alatt van
2013. máj. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem... Hanem, hogy a venti nem cseszi szét a videókártyát?:D
2013. máj. 3. 22:07
 5/10 Vortrex ***** válasza:
nem .
2013. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, 58 fokon ugyan úgy akad. De megfigyeltem, hogy a fűstnél kezdi el... Lehet, hogy mégse elég jó a vidikarim?:( De pl.: Hitman absolution (egy ati támogatott játék) közepes grafikán is akad. nem értem
2013. máj. 4. 18:52
 7/10 Vortrex ***** válasza:

Nem néztem meg a kártyád adataid, mert azt hittem hogy az "elég erős, de még is akad" kategóriában van, de ez tényleg nem a legideálisabb kártya ezekhez. Írtad hogy az Alice the madness returns akad, de a San Andreas nem, ez két össze nem hasonlítható játék (kb 10 év van köztük), még jó hogy simán megy a GTA.

Az a baja, hogy csak 512MB memóriája van, manapság 1GB (plusz megfelelő órajel) alatt nem bírják a komoly játékok.

2013. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem én de pl a prototype igényel 256 mb-ot. az is akad. ott van a splintel cell is... 512 mb a maximális gépigénye mégis akad
2013. máj. 4. 21:42
 9/10 Vortrex ***** válasza:

A gépigény egy humbug, azt nem írja, hogy mekkora memória vagy órajel sebesség kell a hozzá. (vagyis 512mb még nem feltétlenül elég neki, de azt már nem szeretik emlegetni) A 256mb az az elméleti határ, hogy ekkora grafon szaggatva 600x480 as felbontásban elbír elindul. Ezek gépigényes játékok, a te kártyád meg nem elég erős hozzájuk.

Arra gondoltál, hogy az árnyékolást vagy az anti aliasing-ot le vedd? Ezek eszik a legjobban

2013. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát rendben.. Köszi a segítséget. Tudnál azért gameket mondani amik jól mennenk. Mert én már kifogytam belőlük.
2013. máj. 5. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!