Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » E-27 es menetes kismegszakitot...

E-27 es menetes kismegszakitot. Olyasmi ez amit diazed olvado biztositék helyett használnak . Melyik villamossági boltban lehet ilyet kapni magyarországon?

Figyelt kérdés

#menet #kismegszakitót
2013. máj. 2. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyikben.


[link]

2013. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

azért sztem nem mindenhol lehet ilyesmit kapni.Ez a bolt amit be másoltál ide ez sem magyarországon van.....

Szoval mégse olyan ez mint egy kilo kenyér h bárhol megtudom venni......

Én egy boltban sem találtam még ilyet pedig bejártam már kismillió boltot az országban.....

szoval rejtély

várom a további ötleteket.hol lehet ilyet kapni az országban vagy a fővárosban?

2013. máj. 3. 06:12
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]



Ez már magyar bolt, de csak 16A-s van. Én egy éve vettem vettem, Egerben az S/K-ban, és a tungsram boltban is volt. Ezért gondoltam, hogy nem túl ritka

2013. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kismegszakítót mindenhol lehet kapni, miért nem azt veszel?
2013. okt. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

#4

"Kismegszakítót mindenhol lehet kapni, miért nem azt veszel?"


Nehéz dolog.Feltételezem h ennek valószinüleg oka lehet.

Megpróbálom elmagyarázni Bár nem tudom mennyire értesz aszkmához.Diazed rendszeren belüli hagyományos olvadó betét kiváltásának hanem is a legolcsób de mindenképp a legegyszerübb módja a régi panellakásokban ahol a padlóba van öntve a vezeték ezekben a lakásokban a régi elektromos rendszer ún;diazed elosztóval van szerelve.Igazából ezekbe a lakásokba elosztót sem nagyon érdemes cserélni. A DIN sines átalakításnak se nagyon látok túl sok értelmét mivel ezekben a lakásokban többnyire a vezetékeket sem lehet igazán kicserélni, pláne ha az egész lakás szépen (vagy épp frissen) le van járólapozva csempézve festve tapétázva stb no és persze a vezetékek pedig 1971ben természetesen szépen bele lettek öntve a beton aljzatba(padlóba).stb .Bizonyos részeken a falak papírvékonyak úgyhogy gégecsövet vagy mü1 et nem lehet a beton falba tenni mivel az ilyen lakások bizonyos részein annyira vékony a fal hogy az ilyesmi gyakorlatilag nem megoldható.Azokban a panellakásokban ahol még nem müanyag csőbe lett húzva a vezeték, falon belül újrakábelezni nem lehet,csak falon kivül lecsatornázni de az meg úgy egyrészt elég ótvar másrészt szabvány szerint vizesblokkban nem futhat falon kivül (kábelcsatornában)vezeték érintésvédelmi okok miatt.Többek között ezért sem megfelelő az általalad emlitett ún hagyományos DIN sinre pattintható kismegszakitó.A gond ott kezdődik hogy menetes kismegszakitóhoz az országban meglehetősen nehéz hozzájutni. Jó árban(1000-1200ft) pedig gyakoratilag szinte lehetetlen.(régebben lehetett kapni olcsóbban is) Tudomásom szerint az OBI árul de nem minden városban és a DIN sines kismegszakítókkal ellentétben kb aranyárban(4-5000Forint körül) mozog amíg egy hagyományos kismegszakitó ára nagyjából 4-500forint lehet.


Hazánkhoz közel beszerzési(források) lehetőségek:

Ukrajna

""автоматичний запобіжник""


[link]


Ukrajnában úgy látom ott elég olcsó a diazed kismegszkitó pár száz forint darabja (valljuk be ez elég jó ár ahhoz képest hogy itthon ötezer forintért adnak egyet)


[link]


[link]


[link]



Lengyelország

Itt már egy kicsit drágább ahogy elnézem 1500-2000forint körül mozog az ára .


""automatyczny bezpiecznik""


[link]


[link]


egyelőre ennyit találtam.


Majd még szétnézek a közelbe cseheknél szlovákonál románoknál bolgároknál meg a többieknél

2017. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
2017. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

oroszoknál is olcsó

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Fehéroroszoknál meg úgy tűnik még olcsóbb


[link]


[link]


[link]


[link]


De LED es égő meg led fénycső is olcsó a fehéroroszoknál csak 20forintba kerül

[link]

2017. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Aki esetleg nem érti az hogy miért külfüldi oldalakat linkelek be annak elárulom hogy Diazed (dol)rendszer elosztókba való E-27-es kismegszkítót magyarországon nem lehet kapni gyakorlatilag sehol se,holott a környező országok elektromos szabványai teljes mértékben megegyznek magyar szabványéval.Ettől függetlenül mégsem lehet ma magyarországon diazed kismegszakítót kapni szinte sehol.
2017. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Most utánanéztem, és tényleg gyakorlatilag már nem lehet kapni. Gondolom lecsengett az érdeklődés, mert akinek diazed rendszere volt, vagy megvette korábban (anno 2013-ban valami 1000Ft körül vettem darabját), vagy ha volt módja rá lecserélte Din megszakítókra. De érdekes, mert ahogy Te is írod, a határon túl gyakorlatilag bárhol kapni, még a németeknél is. Itthon úgy látom vagy marad az obi-s, méregdrágán, vagy a külföldi rendelés.


[link]


Alibabán van több ilyen hirdetés is, ránézésre ezt árulja az obi is aranyárban.

2017. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Ugye mekkor szivás!?

Én mondtam.

2017. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!