Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet villámokat fotózni?

Hogyan lehet villámokat fotózni?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést ha rossz a kategória de már régóta megöl a kíváncsiság hogy hogyan lehet villámlást lefotózni.

Rengeteg oldalon látom hogy amatőrök fotózzák a villámokat és rakják fel a webre. Nos én mobil telefonnal próbálkozom főleg ma hogy jó viharos az idő, de eddig is csak a fényét tudtam lekapni nagy nehezen de magát a villámot nem. Egy hosszabb villanásnál megnyomom a gombot de csak a fényét rögzíti sajnos.

Sok helyen kérdezgettem már erről, de most itt is megkérdezem hátha kapok rá választ.

Előre is köszönöm.



2013. máj. 2. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne telefonnal akarj villámot fotózni...
2013. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 acelsziv ***** válasza:
100%

Telefonnal :D :D

A villámfotózás nem úgy megy, hogy amikor villan én is kattintok.

Kell hozzá egy olyan fényképezőgép, ami min 8 másodperc exponálási időt tud. Az ilyen már általában többféle rekeszértékkel is rendelkezik. A rekeszérték adja meg, hogy fényképezéskor a blende (a kis írisz, ami takarja az objektív nyílását) mekkorára nyisson ki.

Ez egyfajta vadászat. Stabilan beállítod a gépet abba az irányba, ahol legjobb eséllyel lőhetsz villámot.

Beállítod a rekeszértéket és a záridőt (exponálási idő)

És kattintasz. Legjobb távvezérlővel, vagy önkioldóval, hogy ne mozduljon be a gép. És, ha szerencséd van, akkor az exponálás ideje alatt lesz villámlás is :) És a mai viharban kb egy tucat képet lőttem, de csak egy volt valamire való.

[link]

2013. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ha olyan távkioldót használsz ami megengedi, hogy akkor vess véget az expozíciónak amikor Te szeretnél, így a villámlás utáni pillanatban befejezheted az expozíciót elkerülve a további fényforrások által okozott fényszennyezést (pl. autó lámpája ami mozog a képen stb..)

Nekem ez eddig a legjobb villámos fotóm:

[link]

2013. máj. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy egy fényérzékelő távkioldó.


[link]

2013. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!