Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőt vegyek ha...

Milyen fényképezőt vegyek ha villámokat akarok fotózni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy hosszú záridővel egyszerű fényképezővel is jó képet lehet csinálni a villámokról, szóval most szeretnék venni fényképezőt és nem tudom hogy mit figyeljek honnan induljak el, ehhez kellene egy kis segítség :) előre is köszi ;) (jah és ha lehet olyan 30.000 körül mozogjon)
2011. júl. 5. 22:40
 1/8 anonim válasza:
olyat ami tud sorozatképet készíteni és lehetőleg minél több képet tud készíteni másodpercenként
2011. júl. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csapacsupa ***** válasza:
30.000 Ft körül a legszarabb objektívemet vettem a vázamhoz. Te meg annyiból akarsz villámot fotózgatni mi? Hát, sok szerencsét.
2011. júl. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. 30.000 Ft-ból nem fogsz olyan gépet venni amivel normálisan le tudod fotózni a villámot. Ha ilyen vagy hasonló "művészi" képeket akarsz csinálni akkor csak tükörreflexes gépbe gondolkozz. Kezdésnek megteszi egy canon 1000D, kit objektívvel. Használtan viszonylag olcsón hozzájuthatsz. Hozzáteszel még 30-40ezret és van egy jó kis géped.

[link]

2011. júl. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik kis kompakt géppel lehet,a lényeg valóban a hosszabb záridő.Legalább 8 másodpercet jó ha tud,de már 4 is elég,csak kisebb az esély,hogy addig villámlik.Szerintem szinte minden gépen van ilyen,válasz egyet és a biztonság kedvéért nézd meg az adatlapját.
2011. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak egy példa:

[link]

[link]

2011. júl. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hosszú záridő önmagában nem garantálja, hogy sikerülni fog a fotó. Lehet, hogy sikerül elkapni a villámot, de az túlexponált lesz, beég ha nincsenek manuális beállítási lehetőségek.
2011. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már csináltam hasonló géppel villámos képeket,te pedig ha jól sejtem nem,mert akkor nem írnál ilyet.Igen,az expozíció bizonytalan,de ez bármilyen kézi beállításnál is így van,a fránya villámok bizony nincsenek szabványosítva....:)

A Kérdező,ha jól sejtem nem főállású villámfotózó.Venni készül egy kisgépet és szeretné,ha erre is alkalmas lenne Nem fog kétségbe esni,ha nem lesz 10-ből 10 kiállításra alkalmas.Én így értelmeztem a kérdést,ha tévedtem,majd megcáfol.......:)

2011. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen az utolsó kommentelő teljesen eltalálta :D Nem az a cél hogy én készítsem a legtökéletesebb képet a villámokról csak el szeretném kapni a pillanatot, amit az előző legalapabb 15.000-es gépemmel is sikerült már csak ezt szeretném kicsivel egyszerűbben ;)
2011. júl. 7. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!