Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Forrasztópáka vagy forrasztóál...

Forrasztópáka vagy forrasztóállomás?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni forrasztópákát, de nem tudom eldönteni, állomást vegyek-e. Csak a kényelemben / hőmérséklet beállításban különböznek? Mi a tapasztalatotok? (Eddig forrasztópisztolyoztam.)
2013. máj. 4. 18:22
 1/9 anonim válasza:
Lehet egész olcsón kapni egy kiváló minőségű forrasztóállomást, Solomon SL10N. Hobbi elektronikára kiváló, előnye, hogy magát a pákát is ki tudod cserélni, mert kb. 3000 Ft-ért lehet venni hozzá külön, nem kell az egész állomást cserélni.Kvázi jó hozzá a Weller pákahegy is.Üdv!
2013. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag igen, abban különböznek. De nem azt mondanám hogy "csak". Nagyon fontos a hőmérséklet szabályzás. Általában törekszünk az alkatrészeket a lehető legalacsonyabb hőfokozaton beforrasztani, így is kerülve a hősokkot. De ha értesz az elektronikához, akkor veszel egy 24V-s pákát


[link]


És megépíted hozzá a vezérlőt.


[link]


És így olcsóbban megkapod ugyanazt (plusz az építés öröme)

2013. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de max. 5000 Ft-ig gondolkodok. Megépíteni se szeretném, mert ha meg tudnám, nem kérdeznék itt hülyeségeket... :)
2013. máj. 4. 18:51
 4/9 anonim válasza:
[link] Ez elég olcsó, de nagy csodát ne várj tőle.Üdv!
2013. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Végül is ez se rossz, nekem az első pákám ilyen volt. Sima triakos szabályzó, földeletlen konnektorban nem használható!


Ezen is állítható a hőfok, ami azért nagy előny. A sima bedughatós pákáktól messze jobb.

2013. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Alphawolf: mit jelent egy pákánál a csoda? :)
2013. máj. 4. 19:26
 8/9 anonim válasza:
Erről a Farenheit állomásról nincs igazán jó véleményem, nem csak az élettartama, de a használhatósága is korlátozott. Azaz a sima mezei áramkörökhöz jó,elég gyenge a hőtartása ezért nagyobb alkatrészek forrasztásánál igen kényelmetlen a használata. Egy ismerősöm 3x cseréltette ki.Ezért is ajánlottam inkább a Solomont. (összehasonlításképpen,egy Weller állomás 70 ezer Ft körül van és nem sokkal jobba Solomonnál)Üdv!
2013. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én eredeti heggyel sosem használtam. Magam esztergáltam bele sárga és vörösréz hegyeket, azokkal nem volt gond a hőkapacitásra. Nekem megfelelő volt, a 230-as pákához képest öröm volt vele dolgozni. Viszont a zsinórját rögtön vászonszigeteléses vezetékre cseréltem, mert az eredeti túl merev. Két évig használtam fő pákaként, utána építettem egy állomást, és jlt meg solomon pákával használom.


Viszont a solomon nem bír méretpontos hegyet gyártani. a 0,8-as hegy 1-1.1mm-es csúccsal bír. Mondjuk én ahhoz is esztergáltam hegyeket, csak többen panaszkodtak erre, nem árt tudni.

2013. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!