Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miként lehetne egy 12V-os,1A-e...

Miként lehetne egy 12V-os,1A-es napelem (vagy bármi) áramerősségét megduplázni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 19:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Ealvileg ha fele akkora feszültségen használod akkor kétszer akkora lesz.
2013. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt értem. De léteznek olyan mozgóalkatrész nélküli generátorok, amik feszültségesés nélkül képesek erre. Ilyen pl. a Kapanadze generátor, de az hirtelen nagy falat lenne. Állítólag nem az akadémikus fizika szerint működnek, pont ezért működnek...
2013. máj. 4. 19:20
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy létezik olyan generátor, ami feszültség nélkül képes megduplázni a teljesítményét a napelemnek. Vagy ha létezik is, akkor abba legalább ugyanannyi energiát be kell fektetni, ha nem többet (veszteségek)


Ugyanis ha lenne ilyen generátor, akkor elég lenne a fele energiát termelni, a másik felét meg szereznénk a semmiből.

2013. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
javítás: feszültség nélkül->feszültségesés nélkül
2013. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ahogy látom, a szakmabeliek egyáltalán nem hallottak még ilyesmiről. Ezen meg én vagyok nagyon meglepődve. Tele van ilyenekkel a net, amik működnek. Azt hittem, ennek a mikéntjét bármelyik elektroműszerész megmondja.
2013. máj. 4. 20:51
 6/21 anonim ***** válasza:

Pont ilyenekkel etetik a laikusokat. Valahogy a videókban minden működik, a valóságban meg nem. Csinálok én neked olyan videót, amiben bedugok egy hosszabbítót önmagába, és világítani fog róla a 60-as izzó. Ilyen videó is van fenn.


Én rögtön el fogom hinni, amint látok egy működő szerkezetet. De a semmiből nem lehet valamit csinálni. Laikusnak mindenféle szakszóval be lehet magyarázni.

2013. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Újabb, a fizika alapjait nem ismerő beetett okostojás. Fel akarja fedezni a csőben a lukat, kitalálja a perpetuum mobile egy újabb változatát.

Nincs mit kezdeni vele, még rengeteget kell tanulnia, hogy legalább butának nevezhesse magát.

2013. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
beetett = beetetett
2013. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Azért nem működnek ezek soha, mert egy jó megoldás mellé feltöltenek százat, hogy az legyen a közvélekedés, hogy ezek nem működnek, ergo ilyen nincs. Az önmagába dugott hosszabbító eredetijében van egy MOSFET (megmutatják), a kamuvideókban meg kábel a parketta alatt. Rengeteget kell még tanulnom, de nektek is, hogy kikeveredjetek az akadémikus (feudális) oktatás gödréből.
2013. máj. 4. 21:15
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy MOSFET? és mond már meg nekem hogy egy darab MOSFET hogy képes előállítani, de egyáltalán vezérelni 110V AC 60Hz-es feszültséget, vagy ha európai, akkor 230V AC 50Hz-eset? Az maximum füstgép lesz. Egy mosfet erre képtelen. Látod, először ezekkel kell tisztában lenni.


Egyébként ha lenne működő típus, akkor elterjedne. Hiába töltenének fel lejárató videókat, egyre többen építenék meg.


Először szerezd meg a tudást az általad lenézett akadémikus fizikából. De legalább alapvető elektrotechnikai ismereteket. Ne csak elméletben,gyakorlatban is.


Vagy öld bele az idődet és a pénzedet az ingyen energia gépekbe. Sikerélményed nemigen lesz, és szép lassan rájössz, hogy nem működik valahogy egy szerkezet sem. Persze ha valaki idehoz elém egy ingyen energia gépet, amit nyugodtan és alaposan megnézhetek és működik, én terjeszteni fogom. De erre még várni kell.

2013. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!