Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépet tudtok...

Milyen fényképezőgépet tudtok ajánlani természet fotozáshoz objektívet kb 10-50-méter ig?

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Canon EOS 1D X és 600mm F4 IS II L...
2013. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok.ár maximum 200000ft.
2013. máj. 4. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ennyiből max egy belépő dSLR vázat kapsz ha újat szeretnél, esetleg valami alapzoom objektívvel ami, nem igazán való természetfotóra. A természetfotózás drága dolog, helyből el lehet költeni egy középkategóriás autó árát felszerelésre, e mellett pedig egy dolog a fotózás, viszont NAGYON fontos, hogy ismerd és megismerd az általad fotózott fajokat, a természetfotózás etikáját, lest építs stb...
2013. máj. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A Canon eos 1100D-gondolkoztam a 18-55mm+75-300mm objektívvel.És a Nikon D3000+75-300mm objektívvel.
2013. máj. 5. 06:58
 5/11 Lajos54 ***** válasza:
0%
Nagyon jók ezek a tükörreflexes gépek, de egy nagy hibájuk van, amire használat közben lehet rádöbbenni: exponáláskor elég hangosak, ami bizonyos helyzetben igencsak hátrány. A második felvételre már sok esetben nincs mód, mert az éppen fotózott állat villámgyorsan lelép a jókora csattanástól. Ami alapesetben nem is tűnik fel, de valahol kint a természet csendjében olyan, mint egy puskalövés.
2013. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: Ezt te sem gondolod komolyan. Szerinted a nagy természetfotósok mivel fotóznak? :) Egyrészt olyan távolságra vannak az állatoktól, hogy egyáltalán nem zavaró a zár hangja, másrészt komolyabb vázaknál van csendes expozíció, harmadrészt pedig akkora az alapzaj általában a természetben (bogarak,vízcsobogás,szél,madarak stb...) hogy fel sem tűnik, de egyébként sem zavarja az állatokat a zár hangja (tapasztalat).
2013. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lajos54 ***** válasza:

Pedig én is tapasztalatból mondom. Bizonyos helyzetekben nem egyszer fordult elő, hogy (régebben "analóg" filmes géppel is, később DSLR-t használva) a topmpa "zzuuup" hatására bizony megugrott a becserkészett állat, madár. Érdekes módon, sem a lepkék, sem a virágok nem foglalkoztak vele :)

Egy csendes, rejtett erdőrészben, vagy bármilyen eldugott helyen bizony komoly zajnak tűnik a tükör és a zár működése.

Persze valami sok száz milliméteres telével, egyes kisebb vagyon ára felszereléssel talán nem így van, de - mint a kérdés írója - én is csak hobbi amatőr vagyok, annyit nem tudok beruházni, mint egy vérprofi.

Ettől persze azért van néhány sikerült(ebb) képem, de én ezt tapasztaltam. És ezzel nem vagyok egyedül, tudnék idézni hasonló véleményeket másoktól is.

2013. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem még nemigen sikerült zárhanggal elijesztenem semmilyen állatot pedig az 5D Mark II-m elég hangos (a Mark III meg még hangosabb lett, veregessük meg a japán srácok vállát). :)
2013. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha szűkösebb a költségvetés akkor egy 7D+400/5.6 L sem biztos, hogy rossz választás és máris spóroltál kb. 3,5M Ft-ot az első javaslatomhoz képest, mondjuk ahhoz képest ez erősen kompromisszumos cucc, de 400-ast használtam és eléggé rendben volt, nagyon szép rajzolata van. Csak hát az a fránya 5.6. :(
2013. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazábol vasárnap kaptam egy Canin eos 60D-t egy 18-135mm-es objektívvel.Ahol fényképezni szeretnék 3 hektár 2halastó és egy az Álltal ére ömlik egy 12 m-es vízeséssel úgyhogy az exponálás hangja nagyon nem halatcik
2013. máj. 8. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!