Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üzleti célú ingatlant kerestün...

Flamenco699 kérdése:

Üzleti célú ingatlant kerestünk. Az üzlettársam tart attól hogy az utcai nagyfeszültségű Villanyvezeték az irodától 10-20 méterre, hosszabb távon rákkeltő. Ez csak egy urban legend, vagy igaz?

Figyelt kérdés
Milyen távolság, milyen időtartam, áramerősség, szigetelés stb? Szeretnék bizonyosságot, vagy eloszlatni a félelmeket.
2013. máj. 8. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én biztosan kerülném a nagyfesz vezetéket. Látótávolságon kívül legyen.

Egyszer elmentünk egy wellness hétvégére. Gyanúsan olcsó volt. Amikor megérkeztünk, azonnal megértettem, h miért.

Az épület mellett, felett több 100kV-os távvezeték húzott el, nem messze pedig egy transzformátor állomás dekkolt.

Nagyon nem jól éreztük magunkat. Már csak a tudat miatt is. Soha többet ilyen helyre. Keszthely mellett - nyugatra.

2013. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vortrex ***** válasza:

Ez a rákkeltős dolog nem túl megalapozott, mert azt már bebizonyították, hogy hozzájárulhat esetleg okozhat, de ugyanakkor még egyszer sem lehetett konkrétan a nagyfeszültségre fogni, sőt rengeteg olyan ember van, akinek az a munkája, hogy naponta 50 ilyen oszlopot megmászik és feszültség alatt karban tart és semmi bajuk nincs tőle.


Viszont búg és serceg, mint a veszedelem, főleg nyáron.

2013. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, 1-1 az állás, az emberben van egy aggodalom, ami félig megalapozott. Sokan már a lakás elektroszmog védelmét is próbálják kiküszöbölni. Nem az áramerősségen van a hangsúly?
2013. máj. 12. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
A hangsúly az elektromágneses tér erősségén van. Hogy rákkeltő vagy sem, nem vagyok hivatott eldönteni. De hogy én nem mennék ilyen helyre se lakni, se dolgozni, az biztos. Wellnessre meg főleg nem! (Első voltam)
2013. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A hangsúly az elektromágneses tér erősségén van."

Hát ez igaz.

Csak egy másik szálloda wellness részlegében az lehet, hogy nagyobb, mint a távvezeték alatt. :D

Mert elsősorban a mágneses tér rongálhat, és az meg áramtól függ (és távolságtól). Ezért a háztartási készülékek mindig nagyobb hatást mérnek az emberre, mint a falon kívüli távvezeték.

2015. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!