Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma a monitoro...

Mi lehet a probléma a monitoron? Lehet ebből nagyobb baj?

Figyelt kérdés
A monitoromon van vagy 3-4 függőleges, szinte szemmel nem is látható vonal, ami mentén kicsit megtörik a fény, de nem folyamatosan onnantól végig, hanem csak a vonal mentén. Szinte észrevehetetlen, ha filmezek stb nem látszik belőle semmit. Úgy vettem észre, hogy a betűk furcsák voltak 1-2 helyen, dupla vonallal volt húzva stb, odaraktam az egérmutatóját, végig húztam függőlegesen és látszott h kissé megtörik a kép nagyon picit lentebb tolódik a vonal mentén. Szinte észrevehetetlen, akkor látszik max, ha pont ott van egy-két betű és az is úgy áll pont. Ja, és egyébként most vettem a monitort egy ismerőstől, azért mert ez TV is. Lehet, hogy csak PC-VGA módban lenne ilyen, a kisebb felbontás vagy valami ilyesmi miatt?

2013. máj. 10. 00:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy külsődleges dologtól megtörhet a fény, mert lehet csak egy alapos tisztítás kellene neki, mert néhol homályosabb is, és ott ilyen összefogdosás szerűség van, de hiába tisztítottam nem nagyon jött le? Nem feltűnő egyébként, nem hiszem, hogy belsőleges hiba lenne, de azért várom a válaszokat, hátha tudtok valamit! :)
2013. máj. 10. 00:20
 2/3 anonim ***** válasza:
igazából látni kellene
2013. máj. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát megmutatni nem tudom, olyan kis mértékű. Olyan, hogy ha pont valaminek a széle ott van, egy kicsit megkettőzi, pl a kurzor szélét. Legjobban akkor látszik, ha odateszem a kurzort. Maga a vonal konkrétan nem is látható, én is a kurzorral szoktam "keresgélni", hogy lássam, hogy mi lehet az. Olyasmi lehet, mintha egy + réteg lenne rajta, amin megtörik a fény, egy vonalban. Most kb fél méterre ülök a monitortól, éppen hogy látszik, ha olyan 1-2 méterre ülök, mikor TV-zek vagy játszok ,szinte (vagy teljesen) észrevehetetlen. Nem is ez zavar, hanem inkább az, hogy nehogy valamilyen meghibásodás legyen. Holnap megpróbálom jobban megtisztogatni, ha nincs javulás megpróbálom lefényképezni.
2013. máj. 10. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!