Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED-es monitoroknál "beéghet"...

LED-es monitoroknál "beéghet" a kép nagy kontraszt különbségű részek hosszú ideig történő megjelenítése esetén? Ha igen, az okozhat helyrehozhatatlan károsodást a monitorban (egyáltalán bármi olyasmit aminek a helyrehozatalához pénzt kell kiadni? )

Figyelt kérdés
Egy webes felületet használva dolgozom otthonról, ami sajnos tartalmaz ilyen nagy kontraszt különbségű részeket és az LCD monitornál (tudom, hogy teljesen más az elv csak azért írom, hogy egyértelműbb legyen mire gondolok) a folyadékkristály "bedermedt" fehéren látszódtak a sötét és világos közötti részeken a kontrasztok. Az LCD monitor ezt ugye egy idő után kiheverte, de LED monitorral nem tudom mi lesz a helyzet.

2013. máj. 13. 10:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

A LED még jobban bírja ezt mivel ott benne is van a nevében ledek vannak benne, ezért is jobb a képük és tartósabbak is.

Egyébként az LCD-nél sem jellemző ez a beégéses dolog maximum a régebbieknél, de például a plazmánál pedig elég esélyes a dolog, mert egyik ismerősömnek van plazma TV-je amit monitornak is használt és nem egyszer láttam már hogy amikor netezett akkor felül bevolt égve az RTL lógója.

2013. máj. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, nem szívesen konfrontálódnék a munkahelyemmel, főleg, hogy úgy vettem észre a szép szóra nem adnak, amit miatt olyan szókapcsolatokat kellene használnom mint a kárigénnyel lépek fel, stb. Csak erre meg kirúgnának szerintem.:D
2013. máj. 13. 11:18
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Idióta 1es! A ledes tv is lcd csak ledekkel van megoldva a háttérvilágitása. És a beéégés csak régi plazmáknál fordulhatott elő. A maiknál már nem.
2013. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Wadmalac ***** válasza:
Az LCD tévéknél pixelek nem "égnek be", viszont az élettartamuk megjelenítés-függő, ezért ott sem árt, ha van képernyővédő funkció, ami egyenletesebbé teszi a pixelek használati élettartamát.
2013. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 pinkpancser ***** válasza:
100%
Jól mondja a 3-as! Beégés van a CRT-nél és plazmánál (bár a jobbak némileg védettebbek). A LED TV pedig ugyanolyan kijelzővel van mint annak amit LCD-nek hívnak, pedig csak a háttérfényt cserélték CCFL-ről LED-re!
2013. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Értem, csodálkoztam is, hogy azért annyira kicsi ledeket, mint egy pixel csak nem tudnak gyártani. Ez viszont akkor ugyan úgy bedermed, majd mint a régi monitorom, remek...
2013. máj. 13. 18:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Samsunk XL2370HD LED TV-t használok munkamonitornak, nem dermed be rajta semmi, pedig a fejlesztőkörnyezet menüi és ikonjai mindig ugyanott vannak. Ha végeztem, átváltok TV üzemmódra, és egy pillanatra sem marad nyoma az előző tartalomnak.
2013. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

"csodálkoztam is, hogy azért annyira kicsi ledeket, mint egy pixel csak nem tudnak gyártani"

De. Az a Samsung stb. telefonok amoled kijelzője. :)

2013. máj. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 pinkpancser ***** válasza:
58%
Beégni nem fog sem az LCD, sem a LED! Pixelhiba lehet akár passzív, akár aktív, de beégés nem! Melóhelyen van kb 40 db NEC LCD, ami 14-15 éve megy napi 24 órában. Ha azok nem égnek be, akkor a tied se fog!
2013. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

""csodálkoztam is, hogy azért annyira kicsi ledeket, mint egy pixel csak nem tudnak gyártani"

De. Az a Samsung stb. telefonok amoled kijelzője. :)"


Azzal együtt, hogy ledes képernyőt csak reklám célokra gyártottak és teherautó platójára szokták telepíteni.

Abban 5mm-es huzal kivezetésű ledek vannak.

na az tényleg led tv.


kicsiben is lehet leket gyártani, pl a régi ledes karóráknál is egy szám sok pici led pontból áll.


A led és az amoled = aktív mátrix oled, két különböző dolog, habár mindkettőnek led a neve.

Az egyik szervetlen a másik organikus szerves anyagból készül. Attól oled = organikus led. Ebből készül aktív mátrixos képernyő (ahol minden egyes kép ponthoz egy vezérlő elektronika tartozik) ettől aktív. Ezt nevezik AMOLED-nek. Csak hogy pontosítsam a ledes monitor mibenlétét.


A led háttér világítású megjelenítő megint egy másik témakör. Manapság ezt nevezik led tv-nek.

2013. máj. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!