Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED-es monitoroknál "beéghet"...

LED-es monitoroknál "beéghet" a kép nagy kontraszt különbségű részek hosszú ideig történő megjelenítése esetén? Ha igen, az okozhat helyrehozhatatlan károsodást a monitorban (egyáltalán bármi olyasmit aminek a helyrehozatalához pénzt kell kiadni? )

Figyelt kérdés
Egy webes felületet használva dolgozom otthonról, ami sajnos tartalmaz ilyen nagy kontraszt különbségű részeket és az LCD monitornál (tudom, hogy teljesen más az elv csak azért írom, hogy egyértelműbb legyen mire gondolok) a folyadékkristály "bedermedt" fehéren látszódtak a sötét és világos közötti részeken a kontrasztok. Az LCD monitor ezt ugye egy idő után kiheverte, de LED monitorral nem tudom mi lesz a helyzet.

2013. máj. 13. 10:48
1 2
 11/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

balu1:

Igen. Attól még az oled az a kijelző, ami aktív, világító led pixeles kijelző. Szóval VAN olyan képernyő, ami led képpontokból áll.

Nem láttam értelmét mélyebbre merülni a magyarázatban. :)

2013. máj. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Végülis azt is egy fajta led-nek nevezik.
2013. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Wadmalac ***** válasza:
Ligh Emitting Diode. Csak az "alapanyag" más, meg a gyártási technológia. :)
2013. máj. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen más az alapanyag,

teljesen másak a működtetéshez szükséges értékek,

teljesen eltérő az élettartam,(nálam egy hét alatt beégett a zöld, ritka használat mellett az MP4 -ben).


Egyetlen dolog azonos a fény amit kibocsájt.


Látom, hogy Te ismered ezeket, de aki még kiváncsi rá, itt olvashat róla többet is: [link]


Vannak a témába vágó képek: [link]

2013. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

balu1: nnnnnagy zööööööld kééééééz. :)

Meg részemről a bólogatás.


Emlékszem, még valamikor a 80-as évek végén az egyik BNV-n volt felállítva egy LED tévé-panel, még a régimódi 6 mm-es kerek LED-ekből, olyan 2X5 m-es. Valami reklámvideót nyomattak rajta.

Amennyire lehetett, mögésomfordáltam, állt mögötte a drótdzsungel végén egy hűtőszekrénnyi "haditechnika" és karomvastag tápkábel kígyózott hozzá.

:D

2013. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%

Igen, azok a ledek 20 mA/db, de végül összeadódva nincs az az "erőmű" ami könnyedén elviseli a kW-okat. :)

Pl egy 400X300-as monokromatikus led mátrix az 120.000 ledet tartalmaz és ahhoz kell 6kW teljesítmény,

ha csak 50 mW a ledenként felvett energia.

Nem csodálom a vastag kábeleket.


A zöldért meg köszi.

2013. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos gyártottak, és gyártanak is olyan LCD panelokat amik hajlamosak úgymond beégni,viszont korán sem olyan vészesen mint mondjuk a plazma illetve a CRT.
2019. okt. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!