Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj autó-hifi?

Mi lehet a baj autó-hifi?

Figyelt kérdés
Kocsiba a hátsó hangszórók felől magas hang jön előre folyamatosan elég magasa frekvencián folyamatosan. Eléggé zavaró. Mit tudok kimérni vagy valami szűrőt kéne betennem, vagy esetleg más ötlet?

2013. máj. 14. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyfajta sípolásra, gerjedésre gondolsz, vagy a zenéből csak a magas hangok jönnek át?

A további válasz ettől függ.

2013. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A zene szól rendesen, de mellette hallható a magas frekvenciás hang, akár akkor is amikor épp nem szól a zene.
2013. máj. 15. 22:46
 3/11 A kérdező kommentje:
pl két zene szám között szünet van.
2013. máj. 15. 22:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Értem. Ez egyértelműen gerjedésre utal. Milyen gyártmányú az autó Hi-Fi? Pontos típust tudnál adni?
2013. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
clarion bd159r
2013. máj. 17. 11:38
 6/11 anonim ***** válasza:

OK. Néhány kérdésre kéne választ adjál:

- Mióta hallod ezeket a hangokat?

- Korábban nem jelentkezett az említett hiba?

Próbaképpen cseréld fel az első és hátsó hangszórókat a csatlakozónál.

- Akkor is jelentkezik a hiba?

- Ha igen, előre költözött vagy maradt hátul?

Ha hátul maradt az azt jelenti, h a másik erősítővel is (4 csatornás) a hosszú, hátsó hangszórókon jelentkezik a hiba.

- Hány ohmosak a hangszórók csatornánként? Gyárilag 4-8 ohm megengedett.

2013. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Amióta megkaptam az autó hifit azóta van ez.

a többit meg hétvégén kipróbálom, köszönöm a választ.

2013. máj. 17. 13:02
 8/11 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, hogy ha nem jár a motor akkor nincs ilyen hang, ha jár akkor van (még kikapcsolt rádió mellett is).

Már nem tudom mi tévő legyek...

2013. máj. 21. 11:56
 9/11 anonim ***** válasza:

A hang magassága, jellege függ a motor ford.számától? Esetleg a gyújtásból származik a zaj? Lehet rossz földelés (közösítés).

Az érdekes az, h az első hangszóróktól nem hallod ezt a hangot. Nincs az autóban vmi kapcsolóüzemű eszköz, inverter, v hasonló, ami "megszórja" a hosszú vezetéken az erősítőt?

Megcserélted az első/hátsó hangszórókat a csatinál? Erről nem írtál.

2013. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A motor fordulatszámától független.

Azt nem tudtam egyelőre kipróbálni, ami még eszembe jutott lehet független ettől, de nem a motor indításakor kapcsol be a rádió és motor leállításakor le, hanem manuálisan kell bekapcsolni. Inverterről nem tudok. :S

Melyik vezetékeket kell megcserélnem, az első hátsó hangszórók cseréjéhez?

2013. máj. 21. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!